HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

TÜSİAD'ın rotası bozuk

20.06.2001 00:00:00
Hükümetin yanlış politikalarını bugüne kadar açık açık eleştirmedikleri için pişman olduklarını basın mensuplarına açıklayan patronlar kulübü TÜSİAD, yine ağız değiştirdi ve hükümet ortaklarına koltuk değneği olmaya karar verdi. Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Muharrem Kayhan, "Hükümet ortaklarının partilerinden gelen mevzi direnişe rağmen bu programın gereklerini yerine getirmeye devam edeceği hususundaki umudumuzu koruyoruz" dedi. Kayhan, partiler arası uzlaşma komisyonunun eksikleri olsa da alkışlanmaya değer bir anayasa değişikliği teklifi hazırladığını belirterek, "Umarız liderler bu alkışlarımızı boşa çıkarmaz, partiler aynı uzlaşma performansını seçim ve partiler yasasında da gösterir" diye konuştu.

Yeni program eksik

Ortada bu kadar sorun varken ve devletin üzerine düşen asgari görevleri bile yerine getirmekten bu kadar uzaktayken herkesin siyasetle ekonomiyle ilgilenmesini kaçınılmaz değil aynı zamanda sağlıklı bulduklarını da kaydeden TÜSİAD YİK Başkanı Muharrem Kayhan, "Zaten kriz sonrası uygulamaya konan yeni program da eksikleri içinde barındırıyor"dedi. Kayhan, dolaylı olarak siyasetin bütçe ve fon imkanlarıyla, kamu bankalarıyla değil politikaların başarısıyla beslenmesi gerektiğini ortaya koyarak, Hükümet ortaklarının partilerinden gelen mevzi direnişe rağmen, bu programın gereklerini yerine getirmeye devam edeceği hususundaki umudumuzu koruyoruz"ifadelerine yerverdi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.