HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Ümraniye şölenlerle şenleniyor

03.08.2001 00:00:00
Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel 8. Tantavi Kültür-Sanat Etkinlikleri devam ediyor. Ağustos'un 12'sine kadar sürecek olan etkinliklerde, sinema gösterimi, tiyatro, hemşehri geceleri, konserler, aşıklar şöleni, şiir şöleni, illüzyon gösterisi, grup müzakeresi, bilgi yarışması, folklor gösterileri Tantavi Parkı'nda halka sunulacak.

Ümraniye Belediyesi "belediyecilik hizmetlerinin" yanında yapmış olduğu kültürel ve sosyal etkinliklerle Ümraniyelilere farklı hizmet vermenin gururunu yaşıyor. Geleneksel 8. Tantavi Kültür ve Sanat Etkinlikleri çerçevesinde açıklamada bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Mehmet Bingöl şunları söyledi, "Ümraniye Belediyesi olarak yapmış olduğumuz kültürel etkinlikler Ümraniyeli vatandaşlarımız tarafından beğeniyle takip ediliyor. Günümüzde belediyelerin bir çıkmazda olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu zor şartlara rağmen Ümraniye Belediyesi olarak, bu zor şartların üstesinden gelerek, belediyecilik hizmetlerinin yanında kültürel faaliyetlere de hız vermiş bulunmaktayız. Bir ay sürecek olan, Geleneksel 8. Tantavi Kültür Sanat Etkinliklerimiz, bu güzel mekanda Ümraniyeli vatandaşlarımız için gösterime girecek".

YO?UN İLGİ VAR

Halkın yoğun ilgi gösterdiği Tantavi Kültür-Sanat Etkinlikleri şölen havasında geçiyor. Ümraniyelilerin kültürüne uygun olarak seçilen programlarla, halkın kültürüne olan yabancılaşma ve kültürel yozlaşmanın önüne geçiliyor. Daha çok Anadolu'dan göç etmiş Ümraniyelilerin kültürleriyle barışık kalmaları açısından bu tür etkinlikler önemli bir yer teşkil ediyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.