HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Unakıtan:Yeni vergi yok

14.10.2003 00:00:00
Maliye'de yapılan mini zirveden sonra konuşan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile görüşmelerde herhangi bir sıkıntı olmadığını belirtirken,. Devlet Bakanı Ali Babacan ise altıncı gözden geçirmenin bu hafta bitmesi gerektiğini düşündüklerini belirterek, "Ama belli olmaz" diye konuştu. Unakıtan, Babacan, Hazine Müsteşarı Halil İbrahim Çanakçı ve Maliye Müsteşarı Hasan Basri Aktan, Maliye Bakanlığı'nda, yaklaşık 1 saat 45 dakika süren bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Unakıtan, IMF kredisinde bir gecikmenin sözkonusu olup olmadığı yönündeki sorulara, "Hayır her şey yolunda" yanıtını verdi. IMF ile vergi teşvikleri konusunda bir sıkıntının olmadığını, buna ilişkin tasarıyı çok yakında hazırlayacaklarını ifade eden Unakıtan, ek taşıt vergisinde ortaya çıkan 900 trilyonluk açığın kapatılması konusunda çalışmaların devam ettiğini, yakında gerekli açıklamaların yapılacağını söyledi.

IMF'yle her şey yolunda

Yeni vergi olup olmayacağı yolundaki bir soruya, "Yeni vergi yok" yanıtını veren Unakıtan, "Yakında açıklamayı yaparız, her şey yolunda gidiyor. IMF ile görüşmeler devam ediyor, yakında hepsi sonuçlanır. Gerekli açıklamayı Sayın Bakan Babacan yapar" diye konuştu. Unakıtan ek taşıt vergisinde mahsupla iade konusunda bir gelişme olup olmadığına yönelik soruları, "Mahsup yapacağız, onun için kanuni değişikliğe ihtiyaç var. Onları da yapacağız zaten. Bu hazırlıklar devam ediyor. Kimsenin bir kuruşu kalmayacak, hepsini ödeyeceğiz" şeklinde yanıtladı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.