HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Üniversitelerimiz ne ile mesgul?

23.06.2001 00:00:00
Sağduyu sahibi her insanımızın ifade ettiği bunalımlı günler bir anda ülkemizin üzerine çökmedi. Bozulmuşluk, kokuşmuşluk yavaş yavaş sistemli olarak ülkeye musallat edildi. Stratejik olarak üzerimize atılan oklar, ülkemizi bitab duruma düşürdü.

Tarihî hafızamızı yokladığımız zaman, tarih boyunca da bunalımlı günler geçirdiğimiz görülecektir. Evet biz Türkler olarak tarih boyu yirmiye yakın devlet kurduk. Bir başka açıdan bakarsak yirmiye yakın devletimizi koruyamadık, yani yıkılmasını engelleyemedik sonucu da çıkacaktır.

O halde, bugün üzerinde durmamız gereken nükte, sahip olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi devlet-i ebed müddet nasıl yaşatabiliriz?

Bu günkü kaos ortamının sebeplerini tespit etmek, çözüm için atılacak ilk adımdır. "İnsan düştüğü yerden kalkar" atasözü de kalkmak eyleminin düşmek eylemiyle eş değerde olduğunu vurgulamaktadır.

Günümüzde yaşanan bir iki konuya temas ederek durum tespiti yapmak istiyorum.

Üniversitelerimiz ve basınımız nasıl bir fonksiyon icra etmektedir.

Üniversitelerin temel görevlerinden bir tanesi araştırma, inceleme yapmak; üretimin temeli olan teknolojiyi desteklemek; teknolojik buluşlar için bilgi eksenli çalışmalar yapmaktır. Yurt dışındaki üniversitelerde bu anlamda çok sayıda çalışma yapılmaktadır. Japonya'da alınan patent sayısının milyonlarca olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Eğer açıklayabilirse sayın YÖK başkanından üniversitelerimizde ne kadar buluş yapıldığını öğrenmek isterim.

Üniversitelerimiz bilimi bırakıp, baş örtüsü avına çıkmış bulunuyor. Basına da yansıyan, artık öğrencilerin başörtüsüne müdehale ile yetinmeyip, velilerinin de başörtüsüne müdehale dönemi başlatılmıştır.

İşi bilim olan üniversitenin bilimselliğin kurallarına aykırı olarak, hem de bir milletin örf ve adetinin bir parçası olan başörtüsüne bu kadar düşmanca tavrının mutlaka sebepleri olmalıdır.

Genel çizgileriyle, basın-yayında çok ciddi yanlışların içerisinde bulunmaktadır.

Birçok örnekten birisi olan Aktüel dergisinin son sayısına baktığımızda bakın neler var.

"Legato Diyarbakır'a ulaştı

Gay - lezbiyen üniversite ögrencileri arasında iletisimi amaçlayan ve Bogaziçi'nde baslayan "Legato" projesi artik Dogu'da..."

Yazının içeriği okunduğunda insanın tüyleri diken diken oluyor. "Bogaziçi'nde okulun ilk günü yapilan bir ankette cinsiyet bölümünün altinda üç sik bulunuyormus. "Erkek, kadin, üçüncü cins" diye. Deniz, böyle bir okulda escinsel ögrencinin daha rahat ettigini söylüyor".

Verilen mesaj çok açık.

Üniversite "üçüncü cins" sorusuyla genç dimağları nerelere yönlendirmek istemektedir?

Gelelim teşhise; özellikle Osmanlının son döneminde binlerce misyonerle ülke topraklarına sızan oryantalistler bakın hangi hedefleri veriyor.

"Müslüman kadınların tesettürden vazgeçmeleri için olağanüstü bir çaba sarfetmeliyiz. (Prof. Dr. Haydar Baş; Dini ve Milli Bütünlüğümüze Yönelik Tehditler sy:107)

Zina, livata yaygınlaştırılması gereken meselelerdir. Bu fesatların yayılmasında İslam'dan önceki mezheplere bağlı kalanlardan -ki sayıları pek çoktur- azami derecede yararlanılmalıdır. (a.g.e. sy:113)"

Bu ve bunun gibi tuzaklar, görünen görünmeyen pek çok yere kurulmuş durumda.

Millet olarak çok dikkatli olunması gerekmektedir.

Aksi halde son pişmanlık fayda vermeyecektir!
 
Doç. Dr. Ahmet H. Kepekçi / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.