HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Usame'den cihat çağrısı!

08.10.2001 00:00:00
ABD, Afganistan'a askeri operasyonlarına başlarken, Usame bin Ladin, El-Cezire televizyonundaki konuşmasında, ABD'nin, İslam'a karşı savaş açtığını savunarak, "Cihat" çağrısında bulundu.

Harekatın arkasından, El-Cezire televizyonuna konuşan ve bu konuşması, CNN televizyonundan da yayınlanan Bin Ladin, "Amerikalılar, bu savaşı terörizm adı altında İslam'a karşı açtılar. Her Müslüman, dinini savunmalıdır" dedi.

Bin Ladin, "Irak'ta, Filistin'de, Lübnan'da birçok masum Müslüman'a acı çektirdiler. Irak'ta her gün masum çocuklar öldürülüyor. Amerika, İsrail'in yanında yer alıyor. Biz, hiç kimsenin bu suçlara karşı çıktığını duymadık. Ama şimdi bütün dünya, bu suçlulara karşı yapılan saldırılara ağlıyor" diye konuşarak, 11 Eylül saldırılarına işaret etti.

Şimdi de bütün dünyanın, Afganistan'a operasyona destek vererek, "Kurbana karşı işlenecek cinayetlere" destek verdiğini savunan Bin Ladin, ABD Başkanı George W. Bush yönetiminin, bütün askerlerini, teçhizatını topladığı gibi, Müslüman ülkeleri de kendisine karşı kışkırtmaya çalıştığını söyledi.

Usame Bin Ladin, "Amerika, terörizmle savaş adına İslam'a savaş açtı. Her Müslüman, dinini savunmalıdır. Yüce Allah adına yemin ederimki Amerikan halkı, biz topraklarımızda güvenlik içinde olduğumuzu hissedinceye kadar, Amerikan topraklarında güvenlik içinde olduğunu hissedemeyecek. Şimdi zaten Amerikalıların içi korkuyla doldu" diye konuştu.

ABD Başkanı Bush, operasyon emrini verdiği açıklamasında, her türlü güvenlik önleminin alındığını belirterek, Amerikan halkından, korkuya kapılmamalarını istedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.