HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Yedi konu, yedi başlık

06.06.2021 00:00:00
İddia o ki! "KİPTAŞ, Başakşehir'de bir arsayı satın almaya karar veriyor. Ertesi gün o arsayı bir kişi tam 11 milyon dolara satın alıyor. Aradan 24 saat daha geçiyor ve o şanslı kişi bir gün önce 11 milyona satın aldığı arsayı bir gün sonra 47 milyon dolara satıyor. Kime? O arsayı alma kararı veren KİPTAŞ'a.

48 saatte tamı tamına 36 milyon dolarlık bir tesadüf. Hem de Türkiye'de. İddia sahibi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu.

19 yıl KİPTAŞ Genel Müdürü ve şimdi Ümraniye Belediye Başkanı olan İsmet Yıldırım ilk açıklamasında İmamoğlu'nu yalan söylemekle suçladı. Uzun uzun hizmetlerini anlattı ama 48 saatteki, 36 milyon dolarlık artışı açıklamadı. Dava açacağım, aldığım tazminat ile Ümraniye'de köfte etmek dağıtacağım, dedi.

Ekrem İmamoğlu, kim bu uyanık, diye sormuştu. O uyanık çıktı konuştu. Tabandan AKP'li bir isim. Atmaca Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca.

Yapılan işlemle ilgili konuşan Atmaca, "Ben bir malı uygun fiyata mal ettim diye niye uygun fiyata satayım ki. Ben ticaret yaptım" dedi.

Evet, birileri gerçekten iyi ticaret yapmış. Hem milletin malı ve parası ile. Bakalım yargı ne diyecek?

İntihar

Türkiye'de yoksulluğu sıfırladık, dediler. Ardından, 'karnına kuru ekmek giren kişi aç değildir' tarihi tespitini de yaptılar.

Son olarak ise ülkemizde tavan yapan intihar olaylarının ekonomik sebeplerden kaynakladığı iddialarını çürütmek için 'ekonomik nedenlerden ötürü intihar edilseydi memleketin yarısı intihar ederdi' tarihi itirafını da yaptılar. Anlayana davul zurna çok. Anlamayana ise millet açlıktan kırılıyor ama intihar etmiyor!

MHP duruş gösterecek mi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ayasofya'daki kine, büyük iftiraya malum üslubuyla cevap vermiş ve sözlerine şöyle devam etmişti;

"AK Parti hükûmetini töhmet altında bırakmak yapılan muhteşem hizmetleri söz ve fiillerle karalamaktır. Şuursuz konuşmaların hiç kimseye faydası yoktur. Atatürk'e bühtan edenlerin milletimizin gözünde zerre değeri olmayacaktır. Zira Atatürk milli birliğimizin ortak paydasıdır. Kim gazi paşaya saldırıyorsa ya soy kütüğünde karanlık bir nokta ya da mazisinde yüzünü kara çıkaracak bir mahcubiyeti vardır. Herkes bilsin ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizim ve milletimizin kırmızı çizgisidir."

MHP bir kez daha kırımızı çizgiyi çizdi. Saadet, DEVA, Gelecek ve HDP zaten o çizgiyi kale almıyor ama AKP de o çizgiyi kale almadı.

AKP parti olarak sessiz kalırken AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı o zavallıya destek verdi. Bilecik'e bağlı İnhisar ilçesinin kaymakamı Ali Açıkgöz de, Mustafa Demirkıran'a açık destek verdi.

Diğer taraftan Bilecik Bozüyük Belediye Meclisi'nde kınama bildirisine MHP'liler destek verirken AKP'liler salonu terk etti.

Diyanet Bir-Sen ise "herkes haddini bilecek! Herkes kendi işini yapsın. Biz bu saldırganların Cemaziyel evvellerini biliriz. Asıl hedeflerinin yaptığı hizmetleri ve hizmet ettiği davası olduğunu biliyoruz. Mütevazı bir şahsiyeti linç etme cüreti taşıyanları uyarıyoruz."

Şimdi söz hakkı MHP'de. MHP duruş gösterecek mi?

Milletimiz için mi yaptırmıştılar dediniz!

Öve öve bitirilemeyen Çamlıca Kulesi bitirildi. Ziyaret tam bilet 60 TL İndirimli 30 TL. Bir bardak çay 10 TL. Türk kahvesi 20 TL. 4 kişilik bir ailenin ziyaret ve bir bardak çay faturası 220 TL.

Diğer taraftan Çamlıca Kulesi'ndeki 360 Kule-Kafe-Restoranın işletmesi Hasan Yeşildağ'a ihalesiz olarak verilmiş.

Kim bu Hasan Bey? Sayın Erdoğan hapse girdiğinde, Erdoğan'ı yalnız bırakmamak için sahte çek suçu işleyerek Pınarhisar Cezaevi'ne giren kişi.

Cumhuriyet'ten Miyase İlknur'un haberine göre Erdoğan'ın İBB başkanı olduğu dönemde Ulus Cafe'nin işletmesini alan Yeşildağ, daha sonra Kuruçeşme'de birçok kafenin sahibi oldu. Bu arada enerji işine de giren Yeşildağ ailesi Kased Enerji AŞ'den sonra medya sektörüne de girerek Ethem Sancak'a ait Star, Akşam ve Kanal 24'ü satın aldı. Yani son yirmi yılın zenginlerinden!

Marmara Denizi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'Müsilajın sebebi deniz suyu sıcaklığının artması... Bilim adamlarımız da bu noktada aynı fikir içerisindeler" dedi.

Bakanı anladık da (!) bilim insanları, 25 milyon kişinin her gün iki kez sifonu çekmesini nasıl gözden kaçırdılar, onu anlamadık!

Muhalefet

Muhalefet 128 milyar dolara soruyor. Mafyadan maaşlı siyasetçiyi soruyor. Eski Bakanın dezenfektanını soruyor. Tabi ki soracak.

Amma! Milletin malı olan ve iktidarın onayıyla çıkarılıp götürülen 382 ton altını sormuyor. Kim çıkardı? Sus payı ne kadar? Nereye götürdüler? Niçin sormuyorsunuz? Bu madenler yetimin, fakir, fukaranın, milletin malı değil mi?

Öğretmenler

Ülkemizde eğitimini tamamlanmış ve insan eğitmek için göreve hazır yarım milyon öğretmen var.

Diğer taraftan resmi rakamlara göre de eğitim kurumlarında 140 bin öğretmen açığı var. İktidar ise 20 bin öğretmen ataması için karar aldı.

Dün Ankara Ulus Meydanında toplanan öğretmenler, iktidarın bu kararına tepki göstererek atamanın 40 bin olmasını talep ettiler.

Ne kadar hazin bir durum! İnsan eğitmenleri bile pes etmiş vaziyette. 500 bin öğretmen. 140 bin açık. Ama 40 bin kişi alın yeter, mantığı. Kalan 100 bin artı 300 bin öğretmen ne olacak? Eğitimli insanlar bile hakkını arayamıyorsa, eğitimsiz insanların hali ne olacak? 
Akın Aydın / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.