HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Yılmaz: Derviş siyasetçi değil

01.07.2001 00:00:00
Koalisyon liderlerinin düzenlediği ortak basın toplantısında Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, Kemal Derviş'in rolü üzerinde durdu.

Yılmaz, hükümetin kendi içinde, hem de kamuoyu tarafından yapılan niteleme ile bir uzlaşma hükümeti olduğunu vurgulayarak, "hükümetin en önemli özelliğinin, en karmaşık konularda bile sonunda uzlaşmayı sağlayabilmesi olduğunu" savundu.

Derviş sadece teknokrat ve bağımsız bir bakanmış

Başbakan Yardımcısı Yılmaz şöyle devam etti:

"Ama görüyoruz ki, sayın Kemal Derviş'in bu hükümette görev almasından sonra hükümetin bu uzlaşmacı niteliği gölgelenmeye çalışılmaktadır. Sayın Derviş, bağımsız bir bakandır, teknokrat bir bakandır, siyasetin gerekleri konusunda yeterli duyarlılığı göstermesi kendisinden beklenemez. Ama hükümetimiz çeşitli kesimlerin çok ciddi taleplerine muhataptır. Bu hükümette yer alan hiçbir siyasi parti bu taleplere kayıtsız kalamaz.

Onun için sadece koalisyona mensup siyasi partilerden birine muhatap değil, koalisyona mensup üç parti ile de sayın Kemal Derviş'in zaman zaman görüş ayrılıkları olabilmektedir. Çünkü sayın Derviş, meseleyi haklı olarak sadece ekonomik açıdan değerlendirmektedir. Oysa biz ekonomi ile siyaset arasındaki bu uzlaşmayı da siyasi partiler olarak mutlaka gözetmek zorundayız."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.