HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Yüreğimiz dağlandı

17.05.2001 00:00:00
Hava Kuvvetleri'ne ait Casa tipi askeri uçak Malatya'nın Akçadağ ilçesi yakınlarında düştü. Uçaktaki 34 askerden kurtulan olmadı. Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'nden kalkan ve içerisinde 34'ü de Özel Kuvvetler Birliği mensubu bulunan CASA tipi askeri uçak, Malatya'nın Akçadağ ilçesine 10 kilometre uzaklıktaki Güzyurdu ile Yağmurlu köyleri arasındaki boş bir alana düştü.

Paramparça oldu

Olaydan hemen sonra uçağın düştüğü bölgeye giden Akçadağ ilçesi Belediye Başkanı Bayram Karaaslan, uçaktan kurtulan olmadığını söyledi. Karaaslan, itfaiye araçlarıyla birlikte olay yerine ulaştığını belirterek, şunları söyledi: "Olayı duyar duymaz, itfaiye ekipleriyle birlikte uçağın düştüğü yere geldim. 34 kişinin bulunduğu uçaktan kurtulan yok. Uçak denilen bir şey kalmamış. Uçak paramparça olmuş."

Bu yıl ikinci Casa kazası

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait, içinde 6'sı mürettebat 37 kişinin bulunduğu CASA tipi askeri nakliye uçağının Malatya'ya düşmesi, bu yıl yaşanan ikinci kaza oldu.

Erkilet 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan 19 Ocak 2001 tarihinde eğitim uçuşu yapmak için havalanan CASA tipi nakliye uçağı, Bünyan ilçesi yakınlarında Sarımsaklı Barajı kıyısına düşmüştü.

CASA uçağının düşmesi sonucu uçakta bulunan Üsteğmen Okan Dirlik, Teğmen Murat Orbay ve Teknisyen Astsubay Üstçavuş Hüseyin Tüfekçi şehit olmuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.