HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Yurt dışında iş hayali

18.09.2001 00:00:00
Uşak'ın köylerinde çok sayıda vatandaşın, Avrupa ülkelerinde iş bulma vaadiyle dolandırıldıkları, bildirildi. Yetkililer, yurt dışına işçi gönderme yetkisinin İş Kurumu Genel Müdürlüğü'ne ait olduğunu belirterek, vatandaşları uyardılar.

Uşak'ın bazı köylerinde yaşayan yurtaşlar, muhtarlıklara gönderilen "Yurt dışında çalışmak isteyenleri ailece gönderiyoruz. Katılım formu almak için 4,5 milyon lirayı belirtilen adrese gönderin" yazısına büyük ilgi gösterdi. Çok sayıda yurttaş, belirtilen adresten başvuru formu gelmesi için postayla 4,5 milyon lirayı gönderdi. Ancak vatandaşlara formlar gönderilmedi.

Türkiye İş Kurumu Uşak İl Müdürlüğü yetkilileri, yurttaşların mektupla başvurmasına yönelik yasal bir organizasyon bulunmadığını belirterek, "umut taciri" kişilere karşı uyarıda bulundular. Yetkililer, "Yurtdışına bu şekilde gönderilme olanağı yok. Vatandaşlarımız, yurt dışında çalışma hayalini istismar etmek isteyen ve bu amaçla haksız kazanç elde edenlere karşı dikkatli olmalıdır. Yurt dışına işçi gönderilmesi, sadece kurumumuz aracılığıyla gerçekleşmektedir" dediler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.