HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

3 bin öğrenciye onarım şoku

12.09.2001 00:00:00
Van'ın Erciş ilçesinde okullar, yeni eğitim ve öğretim yılına sancılı girdi. Okulların açılmasıyla birlikte, yetkililerin ilçede bulunan 3 eğitim kurumunu onarıma alması 3 bin öğrenciyi yakından etkilediği belirtilirken, veliler ise yetkililere tepki gösterdiler.

Atatürk ve İbni Sina İlköğretim Okulları'nın yanısıra, Endüstri Meslek Lisesi'nde de eğitimin başladığı gün onarımın başlatıldığını belirten öğrenci velileri "Bu ne biçim zihniyet. Çocuklarımız toz ve gürültü içersinde ne kadar kendilerini derslerine verecekler. 3 bin öğrenci mağdur durumdadır" şeklinde tepkilerini dile getirdiler. Bu arada İlçe Milli Eğitim yetkilileri ise sorunun okulların onarım ihalelerin gecikmeli olarak başlatılmasından kaynaklandığını söyleyerek, "İhaleler Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılmıştır. Bizler ise sadece emirleri yerine getirmekle mükellefiz" dediler. Öte yandan Atatürk İlköğtetim Okulu'nda okuyan bin 300 öğrenci ise sınıflarında karşılaştıkları tablo karşısında adeta şoke olurken, yetkililer de her 3 okulda da onarımın bir ay süreceğini belirttiler.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.