HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

ABD'den Türk lokumuna ödül

14.07.2001 00:00:00
New York Cavit Center'da düzenlenen gıda fuarına katılan The İstanbul İnc. firmasının ürünü lokumlar, gümüş heykel ödülü aldı.

Şekerleme dalındaki bin 600 ürün arasında yapılan 'mükemmel şekerleme' yarışmasında gümüş heykele layık görülen Gülden ve Ahmet Dağıstanlı'ya ait The İstanbul İnc. firması, ilk kez katıldığı NASFT tarafından organize edilen fuarda Türk ürününün adını dünyaya duyurdu.

Tadı, ambalajı ve diğer ürünler arasındaki rekabet şartları göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede, 90 uzman Türk lokumunu birinci sınıf olarak nitelendirdi.

Gülden ve Ahmet Dağıstanlı, "Firmamızın ilk kez katıldığı bu fuarı tüm Türk iş dünyasına tavsiye ediyoruz. Bizi çok gururlandıran ve Amerikan otoriteleri tarafından ülke yiyecek dağarcığında bundan böyle daha fazla yer verilecek olan lokumumuzun diğer Türk ürünlerine örnek olmasını arzuluyoruz" dediler.

NASFT ödülü, firmalar kadar ülkeler adına hem tanınma, hem de prestij açısından oldukça önemli sayılıyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.