HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

AB'nin sol kanadı da Irak'ta Türk askeri istemiyor

22.10.2003 00:00:00
Avrupa Parlamentosu'ndaki sol eğilimli siyasi gruplar, "Türk askerinin Irak'a gitmesine karşı olduklarını" bildirdi.

Sosyalist Grup Başkanı Enrique Baron, dün düzenlediği basın toplantısında bir soru üzerine verdiği yanıtta, "Türkiye'nin Irak'a asker göndermesine sıcak bakmadıkları" mesajını verdi. Baron, "Irak'taki çeşitli etnik grupların Türk askerini istemediği bir ortamda, Sosyalistlerin de bu öneriyi destekleyemeyeceğini" bildirdi. Yeşil Grup Başkanı Daniel CohnBendit, yine bir soru üzerine verdiği yanıtta, "Türk askerinin Irak'a gitmesini iyi bir fikir olarak görmediklerini" ifade etti.

Cohn-Bendit de, Irak'taki olumsuz tepkilere dikkati çekti ve bu öneriye karşı olduklarını söyledi. Radikal Sol Grup Başkanı Francis Wurts, yine aynı şekilde basın toplantısında bir soru üzerine verdiği yanıtta, Türkiye'nin Irak'a asker göndermesine kesinlikle karşı olduklarını vurguladı. AP'de en fazla sandalyeye sahip olan Hıristiyan Demokratların Başkanı Hans Gert Poettering ise bu konuda yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.