HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

'Açım, evime ekmek götüremiyorum'

08.08.2001 00:00:00
Yazar kasalı eylemin ardından Başbakanlık Merkez binası bu kez 'tankerli' eyleme sahne oldu. 35 yaşındaki Kazım Gemalmaz (35) adlı vatandaş, kendisine ait 06JP 446 plakalı 1996 model tankerle Vekaletler Caddesi'nden gelerek Başbakanlık'ın üst girişindeki turnikeler önünde durdu. Polislerin olayı görmeleri üzerine Gemalmaz, araçtan indirildi.

'Açım, evime ekmek götüremiyorum'

Bu sırada "Başbakan'a hediye getirdim" diye bağıran Gemalmaz, güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilerek elleri kelepçelendi. Yere yatırılarak bağırmaması için polisler tarafından ağzı kapatılan Gemalmaz, bir ara "Açım, evime ekmek götüremiyorum" diye bağırdı.

2 çocuğu olduğu bulunan Gemalmaz, daha sonra sorgulanmak üzere bir polis aracıyla Çankaya Merkez Karakolu'na götürüldü.

Tanker ise güvenlik güçleri tarafından yaklaşık yarım saat arandıktan sonra daha kapsamlı bir şekilde incelenmek üzere Başbakanlık önünden emniyetin otoparkına çekildi.

Borçları yüzünden bunalıma girdi

Başbakanlık önünde buğday ve yem taşımacılığında kullanılan tankeriyle protesto eyleminde bulunan Kazım Gemalmaz'ın, borçları nedeniyle bunalıma girerek bu eylemi gerçekleştirdiği öğrenildi.

Yenikent'te ikamet eden Gemalmaz'ın tankerini banka kredisiyle aldığı ve bir süredir bir firmada buğday ve yem taşımacılığı yaptığı belirtildi.

Bir bankaya olan 7 milyar liralık kredi borcu nedeniyle aracı için haciz kararı çıkarılan Gemalmaz'ın, ödeme güçlüğüne düşmesi nedeniyle protesto eyleminde bulunduğunu söylediği kaydedildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.