HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Af yasasıyla kurtuldular

20.07.2001 00:00:00
Anayasa Mahkemesi'nin 4616 sayılı Şartla Salıverilmeye, Dava ve Cezaların Ertelenmesine Dair Yasa'nın kapsamını genişletmesiyle Ankara Adliyesi'ndeki bazı davalar da yasa kapsamına girdi.

Beyazcı bürokratlar yırttı!

"Beyaz enerji" davasında yargılanan bazı bürokratlar ile Halk Bankası eski Genel Müdürü Yenal Ansen, TBMM eski Başkanı Mustafa Kalemli, Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz, Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın ile Cumhurbaşkanlığı eski Mali ve İdari İşler Dairesi Başkanı Gülizar Baysal, yasadan yararlanacak.

'Görevi kötüye kullanmak'tan yargılanıyorlardı

"Beyaz enerji" davasında Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan ve haklarında, Anayasa Mahkemesi'nin yasa kapsamına soktuğu Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) "görevi kötüye kullanmak" başlıklı 240. maddesi uyarınca "soruşturma izni" istenen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı eski Müsteşar Yardımcıları Mustafa Mendilcioğlu ve Haldun Atıf Danışman ileeski Enerji İşleri Genel Müdürü Osman İlhan, eski Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Gürsoy ve eski Hidroelektrik Santraller Daire Başkanı Hasan Hüseyin Çoğalan da yasadan yararlanacak.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.