HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Ali Koç ve yanlışları doğru varsaymak

01.06.2021 00:00:00
On  gün kadar önce Ali Koç başkan adaylığını açıklamak için düzenlediği basın toplantısında bazı genel tespitlerde bulundu. 

Ali Koç hayatta en iyi tecrübeyi hatalardan edindiğini belirterek başladığı değerlendirmesinde kendisinin ve yol arkadaşlarının üç yıllık süreçte gerekli dersleri aldığını söyledi. 

Ali Koç peşi sıra dünyayı değiştiremiyorsan kendi dünyanı değiştireceksin gibi bir ifadede de bulundu. Yeni yönetimle ise çok daha farklı bir anlayış sergileyeceklerini açıklamalarına ekledi. 

Ali Koç'un açıklamalarında değiştirilemeyen dünyanın işleyişi ile ilgili şikayetler de var. Bunlar hadsizce yapılan ithamlar, TFF'nin bu ithamlara hiçbir soruşturma açmaması, haklı olanın değil en çok bağıranın kazanması, iyi takım kuranın değil iyi ilişki kuranın kazanması gibi şikayetler. Son olarak Ali Koç, "bundan sonra biz de kuralına göre oynayacağız" diyor. 

Ali Koç'un açıklamalarından anlıyoruz ki Türkiye'de alışılmış bazı davranışlar vardır biz bunu anladık ve ders çıkardık. Şimdi biz de bu kalıplara göre davranacağız demeye getiriyor. 

Şunu söylemek isterim ki Ali Koç'un konuşmasının başında yaptığı tespitler ne kadar doğruysa bunlardan çıkardığı dersler o kadar yanlış. 

Türkiye öyledir böyledir bundan pek çok insan şikayetçi ama yanlışların doğru olduğunu gördüm ben de yanlış kabüllerin doğru olduğunu bile bile 'yoluma devam edeceğim' demek bir o kadar şikayet edilmesi gereken tavır. 

Ülkede yanlışları doğru kabul etme geleneği beklenen sonucu getirmez. Sizin buna rıza göstermeniz Türk futbolu adına karanlık bir gündemdir. 

Şimdi düşünmek lazım Ali Koç'un ilk üç yılı başarılı mıdır? Buna 'evet' demek zor. 

Demek ki kendimiz belki de iyi bir kadro kuramadık. Düzeni eleştirirken böyle bir hatamızı es geçmek değil mi bu. 

Bırakın kaybedilen puanları sahamızın zeminini koruyamamışsak biz bağırmıyorduk ama şimdi bağıracağız demek ne kadar doğru? 

Bitirirken Ali Koç'un muhakkak başarmak zorunda olduğunu yazmak istiyorum ve Ali Koç bunu mevcut düzende doğruları yaparak başarmalı. 

Ali Koç yanlışları düzeltmeli onlara uymamalı. 

Bu Ali Koç'un büyük bir sorumluluğu ve Ali Koç yanlış olduğu belli düzende doğruları yaparak başarılı oluncaya kadar da Fenerbahçe başkanlığını bırakmamalı. 

Şüphesiz tarihiyle büyük Fenerbahçe Ali Koç'a gerekli gücü ve desteği verecektir.

 

 
Akın Göksu / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.