HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Altın Karagöz'ü Rusya aldı

14.07.2001 00:00:00
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kültüür Sanat ve Turizm Vakfı tarafından düzenlenen "Uluslararası Bursa Festivali" kapsamında yer alan "15. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması" sona erdi. Yarışmada, Rusya Fedarasyonu ekibi birinci oldu.

UNESCO'ya bağlı Uluslararası Halk Sanatları Organizasyonu (IOF) üyesi olan yarışmaya, Avustralya, Bangladeş, Bulgaristan, Bosna-HersekCumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, İspanya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Güney Kore, Macaristan, Makedonya, Meksika, Polonya, Romanya, Rusya, Türkmenistan,Ukrayna ve Yunanistan katıldı. Ev sahipliğini yapan Türkiye ise, organizasyonda yarışmacı olarak yer almadı.

Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda düzenlenen yarışmanın, final programında, yarışmaya katılan ekipler, beşer dakikalık gösterilerini, jüri ve izleyicilerin beğenisine sundular.

Gösterilerin ardından yapılan oylamada, Rusya Federasyonu "Altın Karagöz" ödülünü almaya hak kazandı. Yarışmada ikinciliği, Gürcistan, üçüncülüğü ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekibi elde etti. Yarışmanın birincisi Rusya Federasyonu ekibine ödülü, Devlet Bakanı Recep Önal tarafından verildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.