HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 15 HAZİRAN 2021, SALI

Askerden yeşile katkı

21.05.2001 00:00:00
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Edirne'nin Süloğlu ilçesindeki askeri birliklerinde, er ve erbaşlar tarafından ağaçlardan düşen meşe palamutlarının kutulara ekilerek, fidan üretildiği bildirildi.

Bu yıl içinde Süloğlu'daki askeri birlikler tarafından bölgede ağaçlandırma çalışması kapsamında, çeşitli türde 42 bin fidan dikildi.

Fidan dikiminin, yıl sonunda da yapılacağını belirten yetkililer, "Birliklerimiz ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem veriyor. Askerlerimiz tarafından dikimi yapılan fidanların, iki yıl süreyle bakımını yapıyoruz. Böylece fidanların tutmaları sağlanarak, insanların rahat nefes alabilecekleri küçük ormanların oluşumuna katkıda bulunuyoruz. Birliklerimizde oluşturduğumuz fidanlıklarımızda 4 bin adet meşe palamudu fidanı yetiştirdik" dedi.

Askerler tarafından, titizlikle bakımı yapılan fidanların bir bölümü, koğuşların girişlerindeki saksılıklarda muhafaza ediliyor.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.