HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Aydın istifa etti

06.09.2001 00:00:00
Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa etti

Bayındırlık Bakanlığı'nda yapılan Vurgun operasyonunun ardından ticari ilişkileri yüzünden eleştirilere hedef olan Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada istifa ettiğini bildirdi. Koray Aydın basını suçladığı açıklamasında, Türk siyasetçilerine örnek olmak amacıyla milletvekilliğinden de aydıldığını söyledi.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile TBMM'deki milletvekilliği görevlerinden istifa ettiğini açıklayan Koray Aydın, "bu kararı alırken, sayın Genel Başkanımın, hiç bir diktesi, hiç bir baskısı, hiç bir yönlendirmesi olmamıştır" dedi.

Koray Aydın, "Bu karar sizin kendi kararınız mı, yoksa sayın Bahçeli'den bir zorlama söz konusu mu" şeklindeki soruya karşılık, "Olay ortaya çıktığı günden beri, elbette kişisel olarak kendi vicdanımda muhasebesini yaparak, özellikle bütün bu saldırıları dikkat alarak, bunların hangi merkezden, hangi amaca yönelik olarak yapıldığının şuuru ve idrakında olarak, her zaman Türkiye'de bu olayların cereyan ettiği ve yeniden tekrarlanabileceğinin de farkında olarak, siyasetçiliği adeta hırpalamaya, onu ayaklar altına alacak bir zihniyete karşı, siyaset cephesinden bir yiğit sesin bir erkek sesin çıkması gerekiyordu. Ben, o ses olduğuma inanıyorum" cevabını verdi.

27 ay görev yaptı

Aydın, Başbakan Bülent Ecevit başkanlığında 28 Mayıs 1999 tarihinde kurulan 57. hükümette, 27 ay görev yaptı. 1955 yılında Trabzon'da doğan Aydın, Karadeniz Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi'ni bitirdi. 19. Dönem'de, MHP'den Trabzon Milletvekili olarak TBMM'ye giren Aydın, MHP Genel Sekreterliği görevini de yürüttü. Aydın, 18 Nisan 1999'da yapılan seçimlerde ise MHP Ankara Milletvekili seçilmişti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.