HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Blatter geri adım attı

19.10.2005 00:00:00
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Sepp Blatter, FIFA'ya dava açan Belçika Birinci Futbol Ligi kulübü Racing Charleroi'ya boyun eğdi.

FIFA'nın kuralları gereği Faslı oyuncusu Abdel Madjid Oulmers'ı, milli takım maçına gönderen Racing Charleroi, oyuncusunun bu maçtan sakat dönmesi sonucu 8 ay boyunca futbolcunun sağlık giderlerini karşılamış, maaşını ödemiş, maddi ve manevi anlamda sıkıntı çekmişti.

Önceleri karşı çıkmıştıBunun üzerine FIFA'yı mahkemeye vererek, bu tür durumlarda kulüplerin maddi zararlarını FIFA'nın karşılaması talebinde bulunan kulüp yönetimine, başkan Blatter'den "davadan vazgeçin, uzlaşalım" çağrısı geldi. Faslı oyuncusuna yaptığı tüm sağlık harcamalarını FIFA'dan geri isteyen kulüp yönetimine ilk başta sert tepki gösteren Blatter, bugünlerde ters yönde açıklamalar yapıyor.

Mahkemeden vazgeçinBelçika Futbol Federasyonu tarafından şeref üyesi seçilen ve bunun için yapılan törene katılan Blatter, burada yaptığı konuşmada, ''Mahkeme tarafından futbol aleyhine verilen bir karar, futbola yeni bir darbe getirir" dedi. Bunun bir sigorta meselesi olduğunu ifade eden Blatter, kulüplerin, oyuncularını bu tür durumlara karşı sigortalatması gerektiğini savundu.Blatter, her ne kadar bunun, kulüplerin kendi sorunu olduğunu söylese de konuşmasının sonunda Racing Charleroi kulübüyle görüşmelere açık olduğunu belirterek, kulübü, mahkemeye yaptığı başvurudan vazgeçmeye ve uzlaşmaya çağırdı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.