HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Bu tez alternatifsiz

22.10.2003 00:00:00
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş'ın ülke genelinde sürdürdüğü ve "Milli Ekonomi Modelini"ni anlattığı salon programlarının önceki günkü durağı Sakarya'ydı. Baltürk Oteli'nde gerçekleştirilen programı çok sayıda Sakaryalı izledi. Sadece ülkemizde değil, dünya çapında yaşanan ekonomik bunalıma tek alternatif çözüm olan Milli Ekonomik Modeli tezin sahibinden dinleyen Sakaryalılar'ın memnuniyeti yüzlerinden okunuyordu. Bugüne kadar beylik laflardan öteye gidemeyen ve çözümü sadece IMF ve Dünya Bankası kapılarında arayan siyasetçi profilinden uzak bir lider görmenin heyecanı da vardı Sakaryalılar'da. Program sonunda Sakarya'nın önemli simalarının da bulunduğu pekçok vatandaş BTP'ye katıldı ve rozetlerini bizzat Prof. Dr. Haydar Baş'tan aldılar.

Tek çözüm BTP

Prof. Dr. Haydar Baş'ı "Dini ve Milli Bütünlüğümüze Yönelik Tehditler" isimli eserinden tanıdığını belirten züccaciye toptancısı Adnan Bayram, "BTP'ye, ülkemizin problemlerini çözecek tek siyasi parti olduğuna inandığım için katıldım. Rabbimiz, semalarda dalgalanan bayrağımızın altında bizleri imansız, devletsiz ve Baş'sız bırakmasın inşaallah" dedi.

BTP'ye katıldığı için büyük bir mutluluk duyduğunu söyleyen alabalık üretim çiftliği sahibi Kani Canbaz da çözümü olan bir liderle ömrümün sonuna kadar varım mesajını verdi.

BTP'ye katılan bir diğer isim İzmit Belediyesi eski Gelirler Müdürü Ali Yılmaz'dı. Yılmaz, "Prof. Dr. Haydar Baş'la herşeyin daha güzel olacağına inanıyorum. Bu yüzden buradayım" dedi.

Fabrikaların bacaları BTP'yle tüter

Şeker Pancarı fabrikası kurucularından İbrahim İnel fabrikalarının kapanmaması için yaptıkları mücadeleyi anlatarak başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz 170 muhtarla biraraya geldik. Dedik ki, 'Elimizdeki şeker pancarını hibe olarak verelim. Yeter ki fabrikamız kapanmasın.' Ama siyasi iradeden bizi dinleyen olmadı. Şimdi de diyoruz ki, 'Bacası sönmüş fabrikaların tekrar açılmasını mı istiyoruz. Bunlara yenilerinin eklenmesini mi istiyoruz. O zaman yapılacak tek şey BTP'yi tek başına iktidara getirmektir."

BTP İl Başkanı Cemil İspiroğlu da ülkemizin ekonomik ve siyasi çıkmazdan kurtuluşunun ancak Milli Ekonomik Model'le gerçekleşeceğini belirterek, "Genel Başkanımızın riyasetinde gece gündüz çalışıyoruz. Bu millet zillete değil, izzete layık. O günler mutlaka gelecek" dedi.

Öte yandan, önümüzdeki yerel seçimlerde Akyazı belediye başkan adayı olacağı açıklanan hukukçu Sinan Yılmaz'a katılım rozetini Prof. Dr. Haydar Baş taktı.

Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.