HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Bush "saldırmazlık" koşulunu reddetti

20.10.2003 00:00:00
ABD Başkanı George Bush, Asya turunun 3. durağı Tayland'da, Başbakan Tahsin Shinawatra ile biraraya geldi.

ABD'nin, Kuzey Kore'yi işgal etmek gibi bir niyeti olmadığını belirten Bush, "Eğer barış yolunda bir fırsat bulunduğunu düşünürsek bunu ortaklarımızla görüşeceğiz. Anlaşma olmayacak. Bu gündem dışı'' dedi. ABD Başkanı, Kuzey Kore yetkililerini, kendilerine saldırılmayacağı yönünde ikna etmek için farklı yollar bulunduğunu söyledi. Bush, amaçlarının, nükleer silahlardan arındırılmış bir Kore yarımadası olduğunu söyledi ve bunun yollarını, Asya ülkeleri liderleriyle görüşeceğini kaydetti.

"Gerçek terörist Bush"

Öte yandan, başkent Bangkok'ta düzenlenen gösterilerde, yarın başlayacak Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği Forumu protesto edildi ve Bush aleyhinde sloganlar atıldı. Bangkok Üniversitesi'nde toplanan eylemciler, sıkı güvenlik önlemleri altında düzenlenen gösteride, Forum'u protesto ederken, "Gerçek terörist Bush'' şeklinde slogan attılar. Bush'un, Forum'da yapacağı konuşma öncesinde Bangkok sokaklarında toplanan küreselleşme ve savaş karşıtlarının gösterisinde de ABD aleyhinde sloganlar atıldı.

Polisin müdahale etmediği gösteriye, yaklaşık 2000 kişi katıldı ve "ABD askerleri, Irak'tan defol'' yazılı pankartlar dikkati çekti.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.