HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Büyük marketlere tatil yolu görünüyor

04.11.2005 00:00:00
Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, büyük mağazaların açılış ve kapanış saatleri hakkındaki kanun tasarısının yeniden düzenlenmesini istedi.

Bendevi Palandöken yaptığı açıklamayla, hazırlanan kanun tasarısının yasalaşması halinde büyük marketlerin pazar ve tatil günleri kapalı olacağını, böylelikle bakkal esnafının az da olsa rahatlama sürecine gireceğini belirtti.      Palandöken açıklamasında, kanunun bir an önce çıkmasını isterken, yıllardır bakkalların marketlerin etkisiyle yaşam savaşı verdiğini, bakkalların her geçen gün ekonomik sebepler ve büyük mağazalarla rekabete dayanamayarak kapandığını aktardı. Bu yasa ile bu tür kapanmaların az da olsa önüne geçileceğini, küçük esnafın kendini toparlayacağını belirten Palandöken, "AB ülkelerinde uygulanan açma-kapama saatleri ve hafta tatili uygulamaları ülkemizde de uygulanmalı. Esnafımız bu konunun takipçisi olacaktır" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.