HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 HAZİRAN 2021, CUMA

CHPli Vekil ayıp etti

18.12.2013 00:00:00
Yıllar önce, AKP döneminde fuhşun nasıl zirve yaptığını, ekonomi batağa gittikçe fuhuş sektörünün buna paralel olarak nasıl zirve yaptığını anlatan bir yazı yazmıştım.
Yazının başlığı "AKP'NİN ACI FUHUŞ TABLOSU"
Yayın tarihi 5 Haziran 2010.
Osmanlının çöküş dönemindeki ekonomik tablonun fuhuşu artırması ile AKP dönemindeki ekonomik tablonun fuhuşa yansımasını anlatan güzel bir araştırma-inceleme yazısıydı.
Önceki gün bir haber gördüm.
CHP Çorum milletvekili Tufan Köse'nin AKP döneminde fuhuşun zirve yaptığını anlatan açıklaması birçok haber sitesinde yer almış.
Tufan Köse benim yıllar önce yazdığım yazıyı "babasının malı imiş gibi" kullanmış.
Ben yazmıştım ki;
"Başbakanlık İnsan Hakları Kurulu tarafından bir heyet görevlendirilecek.
İnsan Hakları Başkanı Mehmet Yılmaz Küçük'ün öncülüğünde yürütülecek olan 'genelev projesi' hazırlamış."
Tufan Köse demiş ki;
"Başbakanlık İnsan Hakları Kurulunun 2010 yılında yaptığı bir araştırma var."
Ben yazmıştım ki;
"AKP'nin iktidara geldiği 2002'de fuhuş yapan kadın sayısı 25 bine ulaştı. Bugün ise 100 bin civarında. Yani AKP döneminde 75 bin kişilik artış var. Burakam devletin telaffuz ettiği rakam. Ekonomi bozuldukça hayat kadını sayısı arttı."
Tufan Köse demiş ki;
"2002'de Türkiye'deki hayat kadını sayısı 25 bin. Bugün, yani bugün değil, 2010'da bu rakam 100 bini geçmiş. 40 bin tane kadın da vesika alabilmek için genelevlerin kapısında bekliyormuş. 40 bin tane kadın. Bunlar da resmî veriler. Bu rakamlar devletin telaffuz ettiği rakamlar. Ekonomi bozuldukça hayat kadını sayısı da maalesef artmış."
Ben yazdım ki;
"AKP, dindar-muhafazakar bir parti olarak çıktıkları siyaset sahnesinde bu dehşet verici tablo üzerine düşünmek zorundadır. Osmanlının çöküş dönemi de ekonominin bozulması ve fuhşun yaygınlaşmasına resmi izinlerin verildiği dönemleri beraberinde getirdi."
Tufan Köse demiş ki;
"Dindar ve muhafazakâr bir partisiniz. Bu dehşet verici tablo üzerinde hiç düşünmeniz gerekmiyor mu? Osmanlının çöküş döneminde de ekonominin bozulmasıyla beraber fuhşun yaygınlaşması eşzamanlıdır."
Ben yazdım ki;
"Ekonomide pembe tablolar çizmek gittikçe artan fuhuş sektörünün AKP döneminde ulaştığı zirveyi maalesef gizlemeye yetmiyor."
Tufan Köse demiş ki;
"Ekonomide pembe tablolar çizmek, rakamlara takla attırmak gittikçe artan fuhuş sektörünün AKP döneminde ulaştığı zirveyi gizlemeye maalesef yetmiyor."
Hülasa CHP'li vekil benim yazımı almış benden hiç bahsetmeden kullanmış.
Biz bu gibi şeylere alışığız.
Ama bir milletvekilinin emeğe ve araştırmaya saygısı olması lazım.
O araştırmayı ben 1 ay uğraşarak yazdım.
Bir vekil "Mehmet Ertuğrul Bey'in yaptığı araştırmaya göre" diye başlayarak açıklama yapsa daha etik olmaz mı?
CHP'li Vekile yakıştı mı?
 
Mehmet Ertuğrul / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.