HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

De Soto iyi dinleyici

06.09.2001 00:00:00
KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Alvaro De Soto ile yaptıkları görüşmelerde, De Soto'nun "Ortak zemin var", kendilerininde "Ortak zemin yok" dediklerini söyledi.

Denktaş, De Soto ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, "De Soto'nun iyi bir dinleyici olduğunu ve iyi sohbet yaptıklarını" kaydetti.

Liderler turu

BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Alvaro De Soto, adada 29 Ağustos'tan beri sürdürdüğü temaslar çerçevesinde, KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile son kez biraraya geldi.

Cumhurbaşkanı Denktaş, kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bırakırken, De Soto da harhangi bir açıklama yapmadı.

BM yetkilisi, Denktaş ile görüşmesinden sonra, Rum Yönetimi lideriGlafkos Klerides ile altıncı ve son görüşmesini yaptı.

Ağustos ayının sonlarında başlayan Ada'daki diplomatik turların sonuncusu niteliğindeki De Soto'nun temasları her iki tarafı da bağlayıcı karardan ziyade tarafların tutunması gereken tavırların niteliği konusunda temenniden öteye gitmiyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.