HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Dil Bayamı kutlanıyor

27.09.2001 00:00:00
Başbakan Bülent Ecevit, "Türk dili, ulusumuzun duygu, düşünce, inanç birliğini oluşturan ve toplumsal yapıyı güçlendiren ortak bir bağdır" dedi.

Ecevit, Türk Dil Bayramı'nın 69. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ecevit mesajında, Türk Dil Bayramı'nın 69. yıldönümü nedeniyle Türk dilinin değerli uzmanlarını, yazar ve yazıncılarını kutladı. Başbakan Ecevit, mesajında, şunları kaydetti:

"İletişimin temel aracı olan dil, bir ulusun kimliğini ve kültürel özelliklerini kuşaktan kuşağa taşıyarak geliştiren en önemli öğedir. Türk dili, ulusumuzun duygu, düşünce, inanç birliğini oluşturan vetoplumsal yapıyı güçlendiren ortak bir bağdır.

Bu bağın, çağdaş yaşamın getirdiği yeniliklere uyum sağlayarak geliştirilmesi ve aslına uygun olarak yaşatılması büyük önem taşımaktadır.

Türk diline değerli katkılarında bilim adamlarına, yazar ve yazıncılara sürekli başarılar dilerim."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.