HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 MAYIS 2021, PAZAR

Diyarbakır'da misyoner oyunu

01.10.2005 00:00:00
Tercüman'dan Erdal Güven, Diyarbakır'daki misyonerlik oyununu ayrıntılı bir şekilde ele alıyor. Misyonerler çocukları 'kaflamak' için her yolu deniyor.

Türkiye'de Hıristiyanlık çalışmaları son günlerde giderek tehlikeli boyutlara ulaşmaya başladı. Yetişkin insanların kendi rızalarıyla din değiştirmesine kimsenin bir şey dediği yok. Allah, akıl fikir vermiş, araştırır sonra da kendi kararını verir. Ama bu iş çocuklara kadar inerse orada bir sorun var demektir.

Neler yapıyorlar, neler?Diyarbakır Kilisesi, bölgede çocuklar üzerinde yoğun bir çalışma başlatmış durumda. Kent merkezinde ve civar köylerde çocuklara Hıristiyanlığı sevdirebilmek için macera kulübü ismiyle bir çocuk kulübü oluşturmuş ve okullarda dağıttıkları el ilanlarıyla çocukları bu kulübün etkinliklerine davet ediyorlar.Kilisenin yazdığı davet aynen şöyle: -Bundan sonra her Cumartesi günü, saat 11.00'de 7- 11 yaşları arasındaki çocukları anne ve babadan izin almak şartıyla kilisemize bekliyoruz. Çocuk programında dersler, oyunlar, el işleri ve grup çalışmaları olacak Evet, Diyarbakır Kilisesi misyonerlik çalışmalarında hedefi 7 yaşına kadar düşürmüş durumda. Sözde çocukların ev ödevlerine yardım edip onların boş vakitlerini değerlendiriyorlar. Bu aktivitelerin temelinde çocuklara yapılan Hıristiyanlık propagandaları yer alıyor.

Valilik bir şey yapmıyorDiyarbakır'da Valilik bu çalışmalardan haberdar, ama önlem aldığı söylenemez. Daha küçücük bir çocuğun aklını karıştıracak şekilde değişik bilgiler vermek büyük suç. Bakın, Diyarbakır Kilisesi'nin Hz. İsa'nın çilesi (Tutku) filmini, kilisede ücretsiz olarak tüm Diyarbakır halkına açık olarak gösterime sokmasına kimse bir şey demiyor. Ama çocukları işin işine karıştırınca olayın boyutu değişir. Emniyetin bu olaya artık bir dur demesi gerekiyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.