HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Ecevit-Yılmaz ittifakı

16.05.2001 00:00:00
Başbakan Bülent Ecevit, dün sel felaketine uğrayan Antakya'da incelemelerde bulunmak üzere hava yolu ile Adana'ya geldi.

Başbakan Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Ecevit, Ata uçağı ile saat 11.30 sularında Adana Şakirpaşa Havaalanı'na geldi. Vali Yardımcısı Muzaffer Güzelant, DSP Milletvekili İsmet Vursavış, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Oktar Ataman, Adana Emniyet Müdürü Şükrü Yetimoğlu ve partililer tarafından karşılanan Başbakan Ecevit'in hayli yorgun olduğu görüldü.

Eşi Rahşan Ecevit'le protokolü selamlayan Başbakan, tören mangasını selamlamak isterken yanlış yerde durdu. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürü Şükrü Yetimoğlu devreye girerek Ecevit'e durması gereken işaret çemberini gösterdi. Başbakan Bülent Ecevit, bu uyarı üzerine çemberin olduğu noktaya gelerek tören mangasını selamladı. Ecevit ve beraberindeki heyet alanda kendilerini bekleyen otobüse binelerek Hatay'a hareket etti.

Havadan denetledi

Saat 14.00'te Hatay Valiliği'nde Adana Valisi ve Hatay Vali Vekili Oğuz Kağan Köksal'dan brifing alan Başbakan Ecevit, buradan incelemelerde bulunmak üzere Kuzeytepe, Çekmece beldelerine geçti. Kızılay Yemek Kampı'nda incelemede bulunan Başbakan, Küçük Sanayi Sitesi'nde esnafın sorunlarını dinledi. Başbakan Ecevit, bölgeyi askeri helikopterle havadan inceledikten sonra saat 16.00'da Hatay'dan Adana'ya otobüsle hareket etti ve akşam satlerinde Ankara'ya döndü.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.