HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

YKS ile ilgili bilmemiz gerekenler

20.06.2021 00:00:00
'YKS ile ilgili bilmemiz gerekenler' seslendirme dosyası:
* Öğrencilerimizin sınav yerlerini görmelerini tavsiye ederim.

* Kahvaltı alışkanlıkları edinilmiş olması gerekir, nasılsa öyle devam etsinler.

* Yerlerini aldıklarında herhangi bir aksaklık veya eksiklik varsa  salon görevlilerine söylesinler.

* Velilerimiz öğrencilerimize yani evlatlarımıza koşullu cümlelerle veya koşullu sevgi belirten cümleler ile yaklaşım içinde olan cümlelerden lütfen uzak dursunlar.

* Her şart ve zeminde onların yanında olduğumuzu söyleyelim gösterelim, gençler bu özgüven ile sınava  girsinler.

* Özellikle o gün öğrencilerimiz stresli konulardan ve işlerden uzak dursunlar.

* Sınav esnasında mutlaka kitapçığı kontrol edelim.

* Soruların işaretlenmesini sınav sonuna bırakmayalım.

* Hangi dersten başlayacağını Sen belirlemesin, şimdiye kadar bunu belirlemiş olman gerekiyor. Bunun için deneme sınavlarında şimdiye kadar hangi testten öncelikli olarak başlıyorsan sınav esnasında aynı şekilde davran.

* Bütün soruları görmeye çalışın ben eşit ağırlığım sözelim sayısalım dolayısıyla diğerlerini yapmama gerek yok diye bir yaklaşım içerisinde bulunmayalım. Her dersten çok basit sorular gelebiliyor. Bu yüzden bütün sorunları görelim.

Kıymetli öğrencilerimiz sevgili veliler,

Memleketin/devletin sizin gibi çalışan gençlere/beyinlere her zaman ihtiyacı vardı bundan sonra da ihtiyacımız olacak. Bunun için bir an önce üniversite hayatınızı da bitirip mesleki hayatınızda başarılara imza atmaya bir an önce başlayın ve Türkiye Cumhuriyeti devletini  müreffeh yarınlara ulaştırabilmek/taşıyabilmek için elinizden gelen her şeyi yapın.

Ülke olarak bizde gençlerimizin ülkemizde kalmasını sağlamak için onlara gerekli ortamı sağlamamız gerekir beyin göçü dediğimiz bu hadiseyi tersine çevirmemiz gerekir. Bunun yolu da gençlerimize en güzel maddi olanakları ve çalışma olanaklarını sunmakla mümkün olur.

Türkiye Cumhuriyeti devletini Kainat Devleti yapmak gençlerimizin elindedir, kendini genç hissedenlerin elindedir. Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in ifade ettiği gibi "kendi yararına kazanılmış olan bir birey mutlaka her alanda çevresine en mükemmel faydayı verir." Elbette kendi yararına kazanılmış olan bir genç de gerek üniversite hayatında gerekse iş hayatında devletine, milletine, askerine, polisine faydalı olacak ve kendisi gibi faydalı bireyler yetiştirecektir.

Şimdiden başarılar diliyorum. 
Emin Üstün / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.