HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

ERENLERDEN Ö'ÜTLER

23.10.2003 00:00:00
Bu alemde hazırlığını tam yaparsan, öteki alemde her arzun yerine getirilir. Çünkü bu alem ekim yeridir. Orada biçilecek şeylerin tohumunu burada ekmek gerekir. Burada ekmeyen orada birşey biçemez. Burada ekim işini bitir, tamamla:

"Orada her arzu ettiğiniz verilir. Her arzu ettiğiniz önünüze gelir" (14/31) müjdesin! al. Bu müjdeyi burada alan kullar çok. Sen de onlardan biri olmaya bak.

Kalbin de kendine göre kulağı var. Ama, onunla duyup işitmek, bu alemin maddi ve fani şeyleri değildir.

O, ötelerden gelen, yüce ve ulvî kudretten gelen sesleri dinlemeye aşıktır.

Ona o sesleri duyurmadan bir hayır iş tutacağını sanmayasın. Onun için ona arız olan kirleri temizlemeye bak. Onun kirlerini giderdiğin an bil ki, yücelerden gelen sesleri duyacaktır. Ve çağrılara uyacaktır:

"Bana dua ediniz; kabul ederim" (40/60) mealinde buyurulan, ilahî emir gereğince yalvarmaya başlar. Çünkü onun her türlü kirini giderdin. Günah pasından temizledin.

Artık yalvarmaya başlar. Haliyle Hak Teala onun yalvarmasını, yakarmasını duyar; boş bırakmaz.

"Allah, selam evine davet eder" (10/25) emri gereğince zatına davet eder. Bir gaflet uykusundasın... Hem de tamamen.

Gafletin, dünya yüzünden mi oldu. O halde dinle. Bak Hak Teala anlatıyor:

"Dünya hayatı; azıcık bir oyundan ve oyalanmadan ibarettir" (47/36).

Bu ayet-i kerime, dünyanın ne olduğunu anlatırken; sen hala ona dalıp gitmektesin. Ve ona sıkı sıkıya sarılmaktasın. Kendine göre mazursun; çünkü gafilsin.logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.