HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Esas senin çenen kapatılmalı

16.10.2003 00:00:00
Hürriyet yazarı Tufan Türenç, dünkü yazısının başlığını böyle atmış: "İmam hatip liseleri kapatılmalı."

Peki niye kapatılmalı?

Şöyle yazıyor Türenç: "Türkiye dünyayı yakalamak istiyorsa bütün olanaklarını seferber edip çağdaş eğitime yönelmek zorundadır.

Burada acil olarak yapılması gereken, kurulduğundan beri Türkiye için sorun olan imam hatip liselerinin kapatılmasıdır.

İmam hatipler siyasi iktidarların oy avcılığı nedeniyle gerektiğinden fazla sayıya ulaşmış, fazla öğrenci alınmış ve zamanla amacından saptırılıp din ağırlıklı eğitim veren okullar haline getirilmiştir."

Peki düz liselere fazla öğrenci alınmıyor mu, üniversitelere fazla öğrenci alınmıyor mu? Düz liselerden "Esa-ül Hüsnanın ne olduğunu bilmeyen gençler yetişiyor". En azından imam-hatipli üniversiteyi kazanamasa bile, dinini anlayacak kadar genel kültür sahibi oluyor.

Ayrıca, Bunca ziraat mühendisi ne olacak? Bunca dişçi, avukat, doktor gibi kaliteli meslek erbabı ne olacak? Hatta bunca işletmeci, iktisatçı, iletişim fakültesi mezunu ne olacak?

Sonuç: Tufan Türenç gibi yazanların ağızları kapatılmalı. Çünkü bu tipler milleti anlamaktan uzak.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.