HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Farklı telden çalıyorlar

14.07.2001 00:00:00
İç piyasalarda vatandaş esnaf ve sanatkar, dış piyasalarda ise yabancı yatırımcıların güvenini kaybeden hükümet yetkilileri, kriz söylentilerini yersiz bularak ekonomik programın güçlendiğini iddia etti

Başbakan Bülent Ecevit başkanlığındaki 57. Hükümet içerde ve dışarıda güven yitirmesine karşın yaptıkları açıklamalarda, programın yolunda gittiğini ve panik oluşturacak bir durumun sözkonusu olmadığını savundu. Kriz söylentilerinin abartıldığını ifade eden başbakan Ecevit'in ardından açıklama yapan Hazine Müsteşarı Faik Öztrak da ekonomik programın rayından çıkmadığını iddia etti. Öztrak, Uluslararası Para Fonu İcra Kurulu'nda dün akşam 8. gözden geçirmenin tamamlandığını belirterek, "programla ilgili taahhütlerimiz yerine getirildiği tespit edilerek, 1.5 milyar dolar tutarındaki kredi dilimi Pazartesi günü itibarıyla kullanılabilir hale gelmiştir" dedi. Öztrak, Dünya Bankası'nın da bütçe finansmanında kullanılacak 1.1 milyar dolar tutarındaki krediyi onayladığını, bu kredinin de önümüzdeki haftadan itibaren kullanılabilecek durumda olduğunu ifade etti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.