HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Federasyon FIFA'dan bilgi aldı

30.06.2001 00:00:00
Futbol Federasyonu, FIFA'dan Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım ile yapılan görüşmenin içeriği hakkında bilgi aldı. Yıldırım'ın İsviçre'de FIFA'nın üst düzey yöneticileri ile yeni transfer yönetmeliğine ilişkin yaptığı görüşmenin ardından basına yansıyan haberler, Futbol Federasyonu'nu harekete geçirdi.

Bayraktar soruldu

Federasyon, FIFA'ya Gaziantepsporlu Hakan Bayraktar'ın transferi için düşünülen yöntem (hülle) için "uygundur" cevabı verip vermediğini sordu. FIFA'dan da bu yönde bir ifade kullanılmadığı cevabının geldiği belirtildi.

Türkiye'de bizim kurallarımız geçerli

Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Aydın Torunoğlu, konuyla ilgili olarak, "FIFA, ulusal federasyonların iç işlerine karışmaz. Soruldu, bu yönde cevap vermişler. Futbolcuyu almak isteyen,kulübüne parayı vermek durumunda. Türkiye sınırından çıkan, kimin üzerinden olursa olsun Türkiye'ye döndüğü anda, Türkiye Futbol Federasyonu'nun kuralları geçerli" açıklamasını yaptı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.