HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Fischer IMF'deki görevine veda etti

01.09.2001 00:00:00
IMF'de yaklaşık yedi yıldır görev yapan Birinci Başkan Yardımcısı Stanley Fischer, IMF'deki görevinden resmen ayrıldı. IMF Başkanı Horst Köhler, Eylül 1994'de Fon'daki görevine başlayan Fischer'in, görevinden ayrılması nedeniyle düzenlenen veda yemeğinde yaptığı konuşmada, Fischer'in çok başarılı bir kişi olduğunu söyledi. Köhler, Fischer'in, olaylar karşısındaki soğukkanlı ve mantıklı davranışını vurgulayarak, bu tavrını, verdiği şu örnekle anlattı: "Türkiye'de 'Şubat Krizi' çıktığında, kriz yönetimi ve IMF'nin tepkisi için, Stanley Fischer'i aradım ve Afrika turunu yarıda bırakarak Washington'a dönmek istediğimi bildirdim.

Fischer, beni devamlı bilgilendireceklerini belirterek, benim Afrika turuna devam etmemi söyledi. Fischer'in teskin edici sözleri beni panik olmaktan kurtardı"dedi. Eylül ayından itibaren, IMF Birinci Başkan yardımcılığını, Stanford Üniversitesi ekonomi Profesörü olan Anne O.Krueger devralacak.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.