HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

FP'den Tayyip'e nasihat

17.06.2001 00:00:00
FP Genel Başkan Yardımcısı Veysel Candan, Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunarak, "Eğer bir oluşum, gelişim yapılacaksa bu parti içinde olmalıdır. Birlikte güç doğar. Bir ve beraber olmak mecburiyetindeyiz. Yapılacak tüm değişimlerin Siyasi Partiler Kanunu çerçevesinde ve kongrelerde yapılması gerekmektedir. Onun için yeni oluşumlar yerine, parti için çalışmanın daha doğru olacağı kanaatindeyim" diye nasihatte bulundu.

Anayasa değişiklikleriyle ilgili Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmalarına da işaret eden Candan, yapılacak müzakerelerden sonra TBMM tatile girmeden, Anayasa değişikliğinin mutlaka çıkarılması gerektiğini kaydetti. Candan, Anayasa'nın 69. maddesi değişikliğinin de Anayasa Mahkemesi üyelerinin FP hakkındaki kapatma davası ile ilgili çalışmalarını kolaylaştıracağını ve sağlıklı hale getireceğini ifade etti.

Sıkıntılar var

Candan, bir gazetecinin, "Yenilikçilerle gelenekçileri aynı siyasi çizgide buluşturmayı amaçlayan bir 'üçüncü yol' projesinden ve bunu sizin yürüttüğüzden söz ediliyor. Bu, doğru mu?" sorusunu yöneltmesi üzerine, "Partinin bütün milletvekillerinin öncelikli görevi, partinin birlik ve beraberliğini sağlamaktır. Anamuhalefet görevimizi tam anlamıyla yapma gayreti içindeyiz" dedi.

Birtakım sıkıntılarının bulunduğu belirten Candan, birlik ve beraberliğini sağlamak için, görev sorumluluğu içinde bütün arkadaşları ile görüşmeler yaptığını, Erdoğan'a da bu anlayışla çağrıda bulunduğunu dile getirdi.

Aynı konuyla ilgili olarak genel başkanlıkta Abdullah Gül ile Bülent Arınç'ın adlarının geçip geçmediğine ilişkin soruya karşılık da Candan, şunları kaydetti: -"Esas olan kişiler değil, partinin geleceğidir. Sorduğunuz isimler telaffuz edilmemiştir, ama oturup konuşulmalıdır.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.