HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Gönül Kılıç'ın Vural Savaş'a açtığı davaya erteleme

24.05.2001 00:00:00
Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç'ın eşi Gönül Kılıç'ın, bir televizyon programında yaptığı açıklamalarda, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu iddiasıyla emekli Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş ile Kanal 6 televizyonu aleyhine açtığı manevi tazminat davasına devam edildi.

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde devam eden davanın dünkü duruşmasına, davacı Kılıç'ın avukatı Ünaldı Topaklı ile davalı Savaş'ın avukatı Veli Devecioğlu katıldı.

Yargıç Naim Özkılıç, davalıların ekonomik ve sosyal durumlarının tespiti için yazılan talimatın gelmediğini, RTÜK'ten gelen bandın çözümünün ise yapıldığını ve bu konuda bir rapor hazırlandığını bildirdi. Avukat Devecioğlu, olayın geçtiği Vural Savaş'ın evinin salonunun fotoğraflarını mahkemeye ibraz etti ve bir örneğini davacı avukatına verdi.

Naim Özkılıç, davalıların ekonomik ve sosyal durumlarının tespiti için yazılan talimat ile İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne yazılan talimatın cevaplarının beklenmesine ve taraflara, gelecek oturum tanıklarını hazır etmeleri için süre verilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

5 milyarlık dava

Dava dilekçesinde, Savaş'ın Kanal 6 televizyonunda yayınlanan "Ceviz Kabuğu" programında Gönül Kılıç'a yönelik sözlerinin, "kişilik haklarına saldırı niteliği taşıdığı" savunularak, Savaş ve Kanal 6'dan toplam 5 milyar lira manevi tazminat isteniyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.