HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Güneydoğu kavruluyor

22.07.2001 00:00:00
Türkiye'yi etkisi altına alan sıcakhava, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de halkı bunaltıyor. Şanlıurfa ve çevresinde hava sıcaklığının zaman zaman 48 dereceye kadar çıktığı, buz fabrikalarının talebi karşılayamadığı bildirildi.

Aşırı sıcaktan en çok etkilenen illerin başında gelen Şanlıurfa ve çevresinde nem oranının yüksekliği de büyüksıkıntı veriyor.

Buz fabrikalarının önünde kuyruklar oluşturanlar, aldıkları kalıp buzlarla serinlemeye çalışıyor. Çevre yerleşim birimlerinden gelenler, buz alabilmek için fabrikanın önünde sabahın erken saatlerinde kuyruğagirmek zorunda kalırken, buz fabrikaları da talebi karşılayamıyor.

Şanlıurfa'nın Koruklu mevkiinde bulunan Ulusal Gençlik Kampı'na katılan öğrenciler de 45 dereceye varan sıcaklar yüzünden zamanlarının çoğunu, kamp alanındaki havuzlarda geçiriyorlar. Gençler, sıcaklar yüzünden Şanlıurfa ve çevresini gezememekten yakınıyorlar.

Öte yandan, Siverek ilçesine bağlı Üstüntaş köyündeki kadınlar, sıcak havanın etkisini göstermek için yumurta kırdıkları tavayı açık alana bıraktılar. Yumurta, sıcaklığın etkisiyle kısa sürede pişti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.