HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Havadan vuruş

07.10.2001 00:00:00
Bazı görgü tanıkları, havadaki 2 cisimden birinin yüksek hızla gözden kaybolduğunu, diğerinin ise kent üzerinde hareket ettiğini açıkladı. Diğer bazı tanıklar ise havada bir cisim gördüklerini söyledi.

AFP'nin bildirdiğine göre de Kabil'deki görgü tanıkları, başkent üzerinde tur atan kimliği belirsiz uçağın Taliban'ın elindeki uçaklardan olmadığını, dolayısıyla Kuzey İttifakı'na ya da ABD'ye ait olabileceğini belirttiler.

Kuzey İttifakı'nın elinde, sadece helikopter bulunuyor.

Afganistan'dan yayın yapan tek televizyon kuruluşu olan Katar'ın El Cezire kanalı da Taliban milisinin Kabil üzerinde uçan kimliği belirsiz bir uçağa yerden havaya füze attığını duyurdu.

El Cezire televizyonu, Taliban'ın uçaksavar bataryalarının da uçağa ateş açtığını bildirdi.

Ladin'in askerleri

El Kaide'yle yakın ilişkisi olan önde gelen bir Cezayirli asker, Usame Bin Ladin'in 2 bin civarında askeri bulunduğunu öne sürdü.

Sovyet işgaline karşı savaşan "Arap Afganlıların" lideri Cezayirli Abdullah Anas, Eş-Şark El-Avsat gazetesine verdiği demeçte, Bin Ladin'in savaş eğitimi alan adamlarının sayısının 2 binden fazla olmadığını söyledi.

El Kaide'nin askeri lideri Muhammed Atıf tarafından eğitilen Anas,2 bin militana rağmen, El Kaide'nin liderini ele geçirmeye ya da örgütü çökertmeye yönelik bir operasyonun uzun yıllar alacağını belirtti.

Londra'da siyasi mülteci olarak yaşayan Anas, El Kaide'nin çekirdeği olarak adlandırılan Mekteb-i El Hikmet'in kurucusu Abdullah Azam'ın kızıyla evli.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.