HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Hem suçlu hem küstah

31.08.2001 00:00:00
Yugoslavya eski Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç, 'Siz adli bir makam değilsiniz. Siyasi yolları kullanıyorsunuz. Bu mahkeme sahte ve yasadışı' diye konuştu. USSM yargıcı bunun üzerine Miloşeviç'in sözünü kesti ve 'Bunları dinlemek istemiyoruz' dedi. Miloşeviç, tutukluluk koşullarında da şikayetçi oldu.

Ziyaretçileriyle rahat görüşemediğini söyleyen Slobodan Miloşeviç, tecrit durumunda bulunduğunu ve rahatsız olduğunu ifade etti.

Slobodan Miloşeviç'in hakim karşısına çıktığı duruşma, yargıçlar, avukatlar ve sanık arasında ön görüşme niteliği taşıyor. Duruşma, 29 Ekim'e ertelendi.

Öte yandan Lahey'deki Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi, Miloşeviç'e yardımcı olması amacıyla bir avukat atanacağını açıkladı.

Yugoslavya eski Devlet Başkanı Miloşeviç, avukat istemiyor ve suçlamalara karşı savunmasını kendi yapacağını söylüyor. Eski devlet başkanına atanacak olan avukatın, mahkemeye yardımcı olması ve sanığın haklarının korunmasını gözetmesi öngörülüyor.

Miloşeviç, 3 Temmuz'daki ilk duruşmaya avukatsız çıkmış ve mahkemeyi tanımadığını söylemişti. Miloşeviç'in hakkındaki iddianamenin okunmasını istemediği duruşma sadece 12 dakika sürmüştü.

60 yaşındaki Miloşeviç, savaş ve insanlık suçu işlemekle suçlanıyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.