HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Her okuyuşta aynı lezzet

13.06.2021 00:00:00
'Her okuyuşta aynı lezzet' seslendirme dosyası:
14 Nisan 2020'de Hakk'a uğurladığımız merhum Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızın eserlerini tekrar tekrar okuyorum. 
Her okuduğumda ilk kez okuyor gibi heyecanlanıyor, ilk kez okuduğumda aldığım lezzeti alıyorum.
Yine her okuduğumda yepyeni dünyalar açıyor bana bu eserler.
Hocamızın vefatının ardından Ehl-i Beyt külliyatını bir kez daha baştan sona okudum. Maneviyat denizinde yüzüyor, muhabbet kelimesinin gerçek manasını kalben yaşıyor, İslam'ın özünü yudum yudum alıyordum ruhuma.
Hoş Geldin Atatürk eserini de tekrar okuduğumda yine aynı hissiyat, sanki ilk kez okuyordum, sanki Atatürk karşımda bana o günleri anlatıyor, kendini, gerçek Atatürk'ü yaşatıyordu bana.
Döndüm ekonomiye, aldım elime Milli Ekonomi Modeli Sosyal Devlet Milli Devlet eserini. İnsanlığın ekonomik ve sosyal açıdan savrulduğu çöllerde adeta bir deniz bir okyanus gibi umut saçıyordu bu eser. Bilim adamları ve ekonomistler için formüller de var içinde ama genelinde çok sade, çok akıcı, çok anlaşılır bir kitap. Sadece ülkemiz değil kapitalizmin pençesinden kurtulmak isteyen tüm ülkelere can suyu olacak bir eser.
Merhum Haydar Baş Hocamız ömrünü işte bu doğrultuda, Ehl-i Beyt'i anlatarak, gerçek Atatürk'ü bizimle tanıştırarak, ekonomik sorunların çözüm reçetesi Milli Ekonomi Modeli'ni anlatarak geçirdi.
Baş Hoca'yı sevenler olarak biz O'nun, O'nun fikirlerinin, O'nun eserlerinin kıymetini bildik mi bilemiyorum ama Türkiye O'nun kıymetini bilemedi.
Şimdi şimdi Haydar Hoca ne büyük adamdı, ne güzel insandı, ne kadar haklıydı diyenleri duyuyorum.
Geç de olsa farkına varmaları güzel. O zaman yapılacak iş belli. Baş Hoca'nın kadrosu dimdik duruyor, bu kadronun başında Hüseyin Baş gibi donanımlı, azimli, vatan millet sevdalısı bir isim var.
Vakit O'nu anlama, O'nun yanında durma zamanı. 
Her zaman dediğim gibi, bir konuda karar alacaksanız araştırın, sorgulayın.
Bir siyasi partiye gönül verirken, bir liderin arkasında yürürken, bir fikri benimserken, bir yola çıkarken tüm seçenekleri değerlendirip öyle adım atmak gerekir.
Hüseyin Baş'ı tanımak, Bağımsız Türkiye Partisi'ni anlamak zor değil.
Artık herkesin elinde internet var, birkaç konuşmayı dinleyerek, parti programını inceleyerek, her konuda yol gösterici olan Haydar Baş Hoca'nın eserlerini okuyarak işe başlayabilirsiniz.
 
Önder Yılmaz / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.