HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 HAZİRAN 2021, CUMA

Hoca Atatürk-X

17.05.2020 00:00:00
'Hoca Atatürk-X' seslendirme dosyası:

Bağımsız Türkiye Partisinde yeni bir yıldız doğmuştu. Dava sürecini Babası adına takip edip yönlendiren Avukat Hüseyin Baş, İstanbul'da 3. kez sosyal medya yemeği düzenleyerek, sevenlerini Hoca Atatürk ile buluşturdu. Bu son zamanlarda Prof. Dr. Haydar Baş'ın yüzünü güldüren belki de tek olaydı. 

Konuşmacılar arasında, BRICS ülkeleri iş geliştirme başkanı Prof. Dr. Viladimir Gorbanovski de vardı. Gorbanovski, Haydar Baş'a olan minnettarlığını açıkça ifade ediyor, biz sizi takip ediyoruz, BRİCS ülkeleri de bizi takip ediyor, diyordu. Bunun sebebini de konuşmasında şu şekilde anlattı.

"BRICS ülkeleri olarak kendi aramızda 'milli para' ile ticaret yapıyoruz. Milli para tezinin sahibi olan Prof. Dr. Haydar Baş'a BRICS üyeleri olarak minnettarız. Aslında 2005 yılında iktisat literatürüne kazandırdığı milli para teziyle Prof. Dr. Haydar Baş; yeni bir dünyanın doğmasına neden olmuştur. Emperyalizmi kullanan global güçler ilk olarak, ülkelerin paraya olan ihtiyaçlarını borçlandırarak karşılarlar. Borcunu ödeyemez duruma getirdikleri ülkelerin özelleştirme adı altında madenlerini, en kârlı şirketlerini de ele geçirmiş olurlar. Artık o ülke bağımsız değildir; ekonomik ve siyasi olarak işgal edilmiştir. Bu dünyanın her yerinde böyle olmuştur.

Prof. Dr. Baş'ın milli paralarla ticaret tezini uygulamaya koyarak ve Milli Ekonomi Modeli'nin sosyal devlet projelerini hayata geçirerek emperyalizmi topraklarımızdan kovduk. Türk Milletine yakışan BRICS-T olarak birlikte yerini almaktır. Siz Milli Ekonomi Modeli'ni daha rahat hayata geçirebilir ve ekonomik bağımsızlığınızı kazanabilirsiniz, zira bizi ayağa kaldıran lider sizin içinizden çıktı.

Haydar Baş demek zenginlik demektir. Bugün dünyada iki sistem var, biri geçerliliğini kaybetmiş kapitalizm, diğeri ise milli para tanımı üzerine inşa edilen, dar gelirliyi ve tüketiciyi, daha doğrusu insanı merkezine koyan Haydar Baş'ın sistemi Haydarizmdir. 

Atatürk emperyalizme karşı savaşı kazanmıştı. Bugün Haydar Baş da sistemiyle, emperyalizmi tarihe gömmüştür. Onun için Prof. Dr. Haydar Baş'a Rus halkının selamını getirdim."

Ne acıdır ki yeni dünya Milli Ekonomi Modeli etrafında şekillenirken, benim ülkem dünyaya yön veren lidere sırtını dönmüştü.

Halkın bu buluşmalara ilgisi, yaşanan çilelerin boşuna olmadığını, Haydar Hocanın çabalarının millette büyük bir karşılığının olduğunu gösteriyordu.  Bunu Hüseyin Baş, ekip arkadaşı Ali Karakuş ile birlikte başarmıştı. Hüseyin Baş, bir taraftan gençlerle ilgileniyor, gençlerin enerjilerini Milli Ekonomi Modelinin tanıtımı için değerlendiriyor, bir taraftan da sosyal medya buluşmaları ile Haydar Hocaya uygulanan sansürleri deliyordu. 

Prof. Dr. Baş, evladı ve avukatı Hüseyin Baş'ı bir an bile yanından ayırmıyordu. 

20 Mart 2020'de istinaf mahkemesinin beraat kararı ile dava sona erdi. Geç de olsa adalet yerini bulmuştu. 

İngilizlerin, Yunanlıların, ABD'nin oluşturduğu bütün fitne saldırılarına karşı savaş vermiş ve bütün savaşları kazanmış, tehlikeleri yıllar öncesinden haber vermiş, önlem almış, bütün hakkı yenenlere hakkını iade etmiş, kapitalizmi tarihe gömmüş, bağımsızlığı karakter edinmiş, bir Allah adamı, bir Hoca Atatürk geçti bu topraklardan. 

Ve ben Onu tanıdığım 27 yıl boyunca bütün bu mücadelesine şahit oldum. Allah'ıma sonsuz şükürler olsun ki kabiliyetim oranınca Onunla aynı cephede saf tuttum.

Aramızdan ayrılmadan kısa bir süre önce beni çağırıp demişti ki: "Davalar ne kadar yüce olursa olsun o davayı yüklenen kişilerin omuzlarında yükselir ve kendini omuzlayan kişileri de yüceltir."

Bu davaya omuz verebildiğimiz ölçüde hayatlarımız anlam kazandı.  Yine Onun yetiştirdiği Genel Başkanımız Hüseyin Baş'ın öncülüğünde davamıza sahip çıkmaya devam ediyoruz.

Emanet Atatürk'ün emanetidir. Emanet Hoca Atatürk'ün emanetidir. Şimdi bu emanete sahip çıkacak milyonlar var. Onun sesinin ulaştığı her yerde bağımsızlığı karakter edinmiş Haydar Baş'lar var. 

Bana Hoca Atatürk'ü tanıma fırsatı verdiği için Rabbime şükürler olsun. Bu yazı dizisini Onu tanıma fırsatı bulamamış gençlerle, Onu buluşturmak için yazdım. Kalpleri, şahsi çıkarlar ve korkularla kararmamış, ellerine masumların kanı bulaşmamış gençler Haydar Hocayı tanısın ve Onun fikirleri etrafında bir ve beraber olsun.

Ben bu insanın şahidiyim, Rabbim şahitliğime şahit olsun.

 
Seçil Mumcuoğlu / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.