HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Hülle, hile demektir

04.07.2001 00:00:00
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Galatasaray ile antrenmanlara çıkan Ümit Karan'ın, hala Gençlerbirliği'nin futbolcusu olduğunu vurgulayarak, "Hülle, hile demektir. Ümit Karan'ın kolay kolay Galatasaray'da oynayacağını sanmıyorum" dedi.

Örnek olmalılar

Galatasaray gibi, UEFA Kupası'nı kazanmış bir kulübün örnek olması gerektiğini ve hülle yoluna gitmesinin onaylanamayacağını belirten Cavcav, şöyle konuştu: "FIFA'nın kararının Türkiye'de uygulanıp uygulanmayacağı henüz belli değil. Ayrıca bu işin mahkemesi var, adaleti var. Biz sonuna kadar direneceğiz. FIFA ile de görüştük. Her ülkenin hudutları içinde kendi kanunlarının geçerli olduğunu söylediler. 5 Temmuz'da satış günüvar. Biz Ümit için gerekli miktarı Futbol Federasyonu'na yatıracağız. Sonrasını ise hep beraber göreceğiz."

Türk futbolu zarar görür

Ümit Karan'ı hülle yoluyla hiçbir takıma vermeye niyetleri olmadığını ifade eden Cavcav, şöyle devam etti: "Hülle yolunun açılması, ancak futbolcu satışı yoluyla hayatını idame ettirebilen Anadolu kulüplerine indirilecek en büyük darbe olur.Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi büyük kulüpler bugün için bu işten karlı çıkabilirler. Ama sonunda en büyük zararı görecekler de onlar olur. Futbol Federasyonu, Türk kanunlarınına göre gerekeni yapacaktır."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.