HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

İnternette müzik platformu

03.08.2001 00:00:00
Yaklaşık 15 gün önce yayına başlayan sitenin öncelikli hedefi ise bestecisinden müzisyenine, ses sanatçısına, yapımcı şirketlere ve müzikseverlere kadar müzikle ilgilenen herkesi biraraya getirmek.

Atilla Özdemiroğlu, böyle bir site kurmanın uzun süredir kafasında olan bir proje olduğunu belirterek, sitenin açılışından önce 6 aylık bir çalışma yapıldığını söyledi.

"Henüz gelişme aşamasındayız. Daha uzunca bir yolumuz var" diyen Özdemiroğlu, şöyle konuştu:

"Çünkü çok zor bir işe kalkıştık. Şöyle ki, amacımız müzik profesyonellerinin birarada olabilmesini ve etkileşimini sağlamak. Aynı zamanda sadece onlarla değil, onların dinleyicileriyle de birlikte büyümek. 'Geleceğin müziğini internet ortamında birlikte yaratalım' diye bir yaklaşımımız var. Sektör olarak birbirinden çok kopuğuz. Dolayısıyla yardımlaşma ve birlikte büyümek yerine rekabetçi yaklaşım daha hakim. Bir anlamda bu kültürü değiştirmeyi amaçlıyoruz. İnternet bunun için güzel bir ortam. Melodinet'in buna faydalı olacağına inanıyorum, hatta olmaya başladı bile."

İNTERNET ÜZERİNDEN MÜZİK

Müzik alanında doğru ve sağlıklı bilgilerin verildiği kaynak olmayı amaçladıklarını anlatan Özdemiroğlu, geleceğe yönelik projelerine ilişkin şunları söyledi:

"Gelecekte şirketlerle müşterek projeler de yapılacak. Şirketlerin elinde çok proje ve kontratlı yaklaşık 50-100 sanatçı var. Bu sanatçıların projelerinin ancak yılda 10-15'ini hayata geçirebiliyorlar. Paylaşımcı ortaklıklar kurarak hem finansal hem de sanatsal açıdan bunları hayata geçirmelerine yardımcı olacağız. Yani aynı zamanda bir prodüksiyon şirketiyiz de. Ayrıca internet üzerinden hep birlikte müzik bile yapabileceğiz. Yurtdışında bunun örnekleri var. Bir müzisyen geliyor, saksofonlu bir parça yapıyor. Onun üzerine bir gitar, sonra piyanolu bölümleri başkaları ekliyor. İlerideki yıllarda internet ciddi bir müzik üretim ve tüketim ortamı olacak."

MELODİNET'TE NELER VAR?

Henüz 15 gündür faaliyette olan Melodinet.com, röportaj ve haberlerin bulunduğu Melodi Dergi, müzikte "Top Ten" listesi, son çıkan albümler, sanatçıların web siteleri gibi klasik bölümlerin yanı sıra, yapımcı şirketlere, müzikle ilgili Kültür Bakanlığı, MSG, MESAM gibi kurumlara ulaşma olanağı sağlıyor, müzik piyasasında iş ve elemanarayanları da insan kaynakları sayfasında buluşturuyor.

Müziğe ilişkin her tür kitabın listesinin de bulunduğu sitede, sanatçılar için bir uzman psikoloğun hazırladığı "Artist Psikolojisi", "ses sağlığı", "Artist İmajı" başlığı altında kuaför, kostüm bilgileri, şan eğitimi konusunda soruların cevaplandırıldığı bölümler, sorunların paylaşılıp çözüm yollarının aranacağı ortak bir platform niteliğinde forum bölümü de yer alıyor.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.