HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

İş dünyası umudunu kesti

14.07.2001 00:00:00
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Akın Kazançoğlu, "İstikrar programı, çare olmayacak"diyerek IMF'nin reel ekonomiyi dışladığını ve çözümden ziyade piyasaya yeni bombalar sürdüğünü belirtti

Kazançoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin iç borcunun 85 katrilyon liraya, toplam borcunun ise 180 milyar dolara ulaştığına işaret ederek, bu büyüklükte borç rakamının aksamadan sürdürülebilmesinin halkın siyasetçiye güven duymasına bağlı olduğunu bildirdi. Siyasi istikrarsızlık, tutarsızlık ve programa veriler kerhen destek görüntülerinin, ekonomiye yeni bombalar olarak geri döndüğünü kaydeden Kazançoğlu, güven oluşturulamadığı için faizlerin inmediğini, Hazine'ye yeni borç stok kamburlarının eklendiğini dile getirdi. Ekonomide son 2 haftada uğranılan kaybın 25 milyar dolara ulaştığını bildiren Kazançoğlu, "İstikrar programı hükümet tarafından içselleştirilemediği için vatandaş tarafından da üvey evlat muamelesi görüyor. İstikrar programı çare olmayacak" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.