HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 13 HAZİRAN 2021, PAZAR

İsrail, Türkiye ile temasa geçmedi

 
İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Paul Hirschson ile İsrail'in Ankara Büyükelçiliği Misyon Şefi Irit Lillian, Türk basınına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Yahudi yetkililer, Gazze'ye yönelik İsrail bombardımanının başından bu yana Türkiye ile temas kurulmadığını söyledi. 
16.05.2021 16:38:00
 İsrail, Türkiye ile temasa geçmedi
 İsrail, Türkiye ile temasa geçmedi
 
İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Paul Hirschson ile İsrail'in Ankara Büyükelçiliği Misyon Şefi Irit Lillian, Türk basınına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Yahudi yetkililer, Gazze'ye yönelik İsrail bombardımanının başından bu yana Türkiye ile temas kurulmadığını söyledi. Irit Lillian, "Operasyonun başından bu yana, bildiğimiz kadarıyla bu veya başka bir sebeple Türkiye ile İsrail arasında bir temas gerçekleşmedi" bilgisini verdi. Paul Hirschson ise İsrail'in Gazze'den atılan roketlere karşılık olarak operasyonu yürüttüğünü savundu. 
 
Çirkin savunma
 
Sözcü; Al Jazeera, AP gibi medya ofislerinin de bulunduğu binanın hedef alınmasıyla ilgili olarak, binada Hamas'ın ve İslami Cihad örgütünün askeri istihbarat ofisleri ve askeri gereçleri olduğunu öne sürdü. Bunlara ilişkin kanıtlar sorulunca bu kanıtları paylaşamayacakları cevabını verdi. Ancak gazetecilerin faaliyetlerini yürüttüğü binaların vurulmasının savaş suçu olduğu hatırlatılıp İsrail'in elinde bu iddialarıyla ilgili kanıt olup olmadığı sorulunca Hirschson, şunları söyledi: "Çok çirkin ve şiddetli bir çatışmanın ortasındayız. Var olan ama bu aşamada paylaşamayacağımızı anlayacağınızı umduğum birçok bilgi var. Kanıt var ve bir sözcü olarak bunları paylaşmak isterdim, hayatımı çok daha kolaylaştırırdı. Ama operasyonel kaygılar sebebiyle şu an paylaşmıyoruz." Hirschson, çocuk katliamı konusunda ise "Dünyanın hiçbir yerinde, sivillerin ölmediği bir askeri çatışma yok. İsrail'in 2014 ve 2012'de Gazze'deki operasyonlarına bakarsanız savaşçı ve sivil ölümlerinin oranı 1'e 1'dir" dedi. HABER MERKEZİ
 


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.