HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 12 HAZİRAN 2021, CUMARTESİ

İsrail'e DUR demenin vakti geldi

 
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, içi boş kınama metinlerinin bırakılması gerektiğine işaret ederek, "İsrail'e 'dur' demenin vakti geldi" dedi.
10.05.2021 19:48:00
İsrail'e DUR demenin vakti geldi
İsrail'e DUR demenin vakti geldi
 
 
YENİ MESAJ / İSTANBUL
 
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Yazılı bir açıklama yapan BTP Lideri, "Kudüs başta olmak üzere işgal ve kuşatma altındaki Filistin topraklarından üzücü haberler geliyor. Arkasına ABD'yi alan İsrail'in ilk kıblemiz Mescid-i Aksa başta olmak üzere Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'de yaptığı saldırılar, devlet terörü olmanın da çok ötesine geçti. Üstelik bu saldırılar Ramazan ayında yoğunlaştı" dedi.
 
Sessiz kalınamaz
 
Açıklamasında, "Harem-i Şerif'te namaz kılanların üzerine biber gazı sıkılması, ses bombaları atılması, insanların gece yarısı evlerinden zorla çıkarılması artık bu zulme gerçek anlamda 'dur' demenin vaktinin geldiğini gösteriyor" İfadelerini kullanan Hüseyin Baş, şöyle devam etti: "Her fırsatta insan hakları, inanç özgürlüğü gibi kavramları dillerine pelesenk eden batının İsrail saldırıları karşısında sessiz kalması gerçek yüzlerini ortaya koymaktadır."
 
İslam dünyasının hali kahrediyor
 
Batı dünyasının sessizliğinden daha ziyade İslam dünyasının pısırık halinin daha dikkat çekici, üzücü ve kahredici olduğunu belirten BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, şunları kaydetti: "Mescid-i Aksa hoparlörlerinden yapılan 'Nerede Selahattinler… Nerede onurunuz… İslam dünyasının şerefi kirletiliyor' nidası İslam dünyası adına bir utançtır. 1.5 milyarlık İslam dünyasının göbeğinde 8 milyonluk İsrail istediği gibi at koşturmakta, ilk kıblemize ve Müslüman kardeşlerimize saldırmaktadır. Manzara bu iken İslam ülkelerinin zenginleri İsrail ile ilişkileri geliştirme yarışına girerken, fakirleri de kınama açıklamalarından öteye gidememektedir. Bu durum İslam dünyasının içinde bulunduğu durum açısından acıklı bir tablodur." 
 
Prof. Dr. Haydar Baş'a kulak verilseydi...
 
Yazılı açıklamasında, "Merhum Genel Başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş her konuda olduğu gibi bu konuda da İslam dünyasının önüne çözümü koymuştu" diyen BTP Lideri, "Aralık 2017'de ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının ardından Haydar Baş 'İslam dünyası Mescid-i Aksa'yı içinde bulunduran Kudüs'ü başkent ilan etmelidir' çağrısı yapmıştı. Eğer o gün İslam dünyası Haydar Baş'ın sesine kulak verseydi İsrail bu Ramazan gününde ilk kıblemize pervasızca saldıramazdı" İfadelerini kullandı.
 
İsrail ile anlaşmalar iptal edilsin
 
Gelinen noktada İsrail'in içi boş kınama metinleriyle durdurulamayacağının ortada olduğunu belirten Hüseyin Baş, Türkiye başta olmak üzere İslam ülkelerine şu tarihi çağrıyı yaptı: "Yapılması gereken İsrail ile imzalanan askeri, ekonomik, istihbari olanlar başta olmak üzere tüm anlaşmaları askıya almaktır. İsrail'e verilebilecek en etkili karşılık, İslam dünyası olarak birbirimizi yemekten vazgeçerek, 'bir bilek, bir yürek' olmamızdır. Bu da yine Prof. Dr. Haydar Baş'ın, 'Tevhid'in Merkezi Ehl-i Beyt'tir' anlayışına uygun olarak kardeş olmaktır. Bu vesile ile bir kez daha İsrail saldırılarını kınıyor, yaralanan kardeşlerimize yüce Allah'tan şifa diliyorum."
 
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.