HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

İşsize Anayasal koruma mı?

28.09.2001 00:00:00
TBMM Genel Kurulu'nda, Anayasa Değişikliği Teklifi'nin işsizlerin de korunmasına yönelik 19. maddesi kabul edildi.

Kabul edilen değişikle Anayasa'nın "Çalışma Hakkı ve Ödevi" başlıklı 49. Maddesi'nin ikinci fıkrası yeniden düzenlendi. Sözkonusu değişiklik şöyle:

"Devlet, çalışanların hayat seviyesini yükseltmek, çalışma hayatını geliştirmek için çalışanları ve işsizleri korumak, çalışmayı desteklemek, işsizliği önlemeye elverişli ekonomik bir ortam yaratmak ve çalışma barışını sağlamak için gerekli tedbirleri alır."

19. maddenin oylamasına 431 milletvekili katıldı. Oylamada 414 kabul, 11 ret, 1 çekimser 4 de boş oy kullanıldı. 1 oy da geçersiz sayıldı.

MHP önergesine ret

Bu arada, MHP İstanbul Milletvekili Mustafa Verkaya ve arkadaşlarının verdiği, "Hiç kimse ve kuruluşun, borçlarından doğan yükümlülüğünü yerine getirememesinden dolayı üretimi durdurulamaz" şeklindeki önerge reddedildi.

Önergeye, MHP ve AK Parti milletvekilleri "Kabul" oyu verirken, diğer partiler "Ret" oyu kullandı.

Perdeler kapatılmadı

Genel Kurul Salonu açıldığında dinleyici locasının bulunduğu bölümün önünde yer alan perdelerin kapatılamadığı görüldü. Foto muhabirlerinin fotoğraf çekmesi üzerine TBMM Başkanvekili Murat Sökmenoğlu, temizlik yapılırken meydana gelen bir teknik arıza yüzünden perdelerin açıldığını ve tekrar kapatılamadığını söyledi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.