HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Kasap Milo mahkemeyi oyalıyor

04.07.2001 00:00:00
Lahey'deki savaş suçları mahkemesinde yargıç önüne çıkan Yugoslavya'nın eski Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç'in duruşması, Ağustos'un son haftasına ertelendi.

Çok kısa süren ilk duruşmada Miloşeviç, İngilizce yaptığı açıklamada, mahkemenin yasal olmadığını öne sürerek, "'Bu yasadışı organda kendimi savunmak için avukata ihtiyacım yok. Bu mahkemenin ve iddianamenin sahte olduğunu düşünüyorum" dedi.

İngiliz Yargıç Richard May'in "Suçlamaların okunmasını istiyor musunuz?" sorusuna ise Miloşeviç, "Bu sizin sorununuz" yanıtını verdi.

Duruşmayı yöneten yargıç May, Miloşeviç'in mahkemeyi yasadışı olarak nitelendirmesinin "suçsuz olduğunu ifade ettiği" anlamına geldiğini belirtti.

Yargıç, bunun üzerine duruşmayı 27 Ağustos'ta başlayan haftaya erteledi.

Kosovalılar memnun

Kosova'daki Arnavutlar, eski Yugoslavya Devlet Başkanı Slobodan Miloşeviç'in suçlanmasını sevinçle karşıladılar.

Miloşeviç'in Lahey'deki uluslararası savaş suçları mahkemesine çıkarılışını bir kahvehanedeki televizyondan izleyen Kosovalılar, Miloşeviç'in görüntüsünü televizyonda görür görmez küfür ettiler ve alkışlarla "bravo" diye bağırdılar.

Faton Ali (26), "Miloşeviç'i mahkemede görmenin iyi, ancak geç olduğunu ve onun için her şeyin bittiğini" söyledi.

Şevki Makolli de (39), Miloşeviç'in kurnaz biri olduğunu ve mahkemeyi gülünç duruma düşüreceğini belirterek, "en kötüsünü hak ediyor" dedi.

Bu arada, bazı Kosovalılar Miloşeviç'in görüntüsünü izlemeyi reddederken, İbrahim Hoca (31), "Gözlerini görmek istemiyorum. Öldüğü zaman haber verin" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.