HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 12 HAZİRAN 2021, CUMARTESİ

Kim bu sansürü koyan!

07.10.2020 00:00:00

Soner Yalçın'ın yazısını okurken hayretler içinde kaldım. Gazetecinin çaresizliği içimi burktu. Ekonomik gidişten rahatsız bir şekilde muhalefete çözüm öneren gazeteci, çözümün en belirgin işaretlerini verirken çözümün sahibinin adını anamıyor. 

Aynı yazıda "ABD'li iktisatçı Cristopher Sims" derken, İngiliz iktisatçı Angus Deaton'dan bahsederken, muhalefete yaptığı öneride, iktidara kızarak "olmaz, çözüm lazım, o da HOŞ GELDİN ATATÜRK" diyor, Haydar Baş diyemiyor.

Hoş geldin Atatürk, deyince aklınıza kim geliyor? Elbette "Hoş Geldin Atatürk" eseriyle ülkemdeki batı destekli faaliyetlerin milleti ile yabancılaştırdığı Atatürk'ün gerçek kimliğini ortaya koyan, merhum Prof. Dr. Haydar Baş. Gazeteci, yazısında ekonomiden bahsederken kurduğu bu cümle ile Atatürk'ü bu kadar dava edinen tek iktisatçı olan Milli Ekonomi Modeli'nin sahibi Haydar Baş'ı işaret ediyor ama adını yazamıyor.

Gazeteciye bu sansürü kim koyuyor? Gazetenin sahibi mi? Yoksa çok daha güçlü eller mi? Yoksa ülkemde oynanan bütün oyunları bozup, ajanları ifşa eden, dünyada ise Milli Ekonomi Modeli ve Milli Paralarla Ticaret formülü ile doların hakimiyetine son veren bu özel insana sansürü çok daha güçlü eller mi koyuyor?

'Yapısal reformlar yapmalıyız' diyor. 'Devlet piyasaya müdahale etmeli' diyor. 'Milli Ekonomi Modeli' diyemiyor.

Gazetecilerimizin hali gerçekten çok üzücü. 

Asgari ücretle ayı tamamlamaya çalışan halkımızın hali ise içler acısı.

Ben açık açık sesleniyorum muhalefet mi anlar, iktidar mı anlar yoksa millet mi anlar da bu işe bir son verir bilemem. Ama sansürsüz ve açık açık.

Çözümün adresi belli.

Çin'i dünya devi yapan, Rusya'yı ayağa kaldıran, dört milyardan fazla insana iş olmuş aş olmuş, Milli Ekonomi Modeli. Model'in sahibi de Hoca Atatürk lakabıyla her cephede bu millete kurulan bütün tuzakları bozmuş Prof. Dr. Haydar Baş.

 Çözümü uygulayabilecek parti Milli Ekonomi Modeli'ni parti programı yapmış Bağımsız Türkiye Partisi. 

Ve Modeli uygulayıp insanca yaşamamızı sağlayacak olan da Atatürk gibi bağımsızlığı karakter edinmiş, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş ve BTP kadroları.

Sansürsüz. 

 
Seçil Mumcuoğlu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]nimesaj.com.tr


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.