HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Kırca'dan ilk ve "Son"

13.07.2001 00:00:00


Çekimleri halen devam eden, yönetmenliğini Levent Kırca'nın yaptığı ve başrolünü Oya Başar ile paylaştığı "Son" adlı komedi filmi, Kasım ayında vizyona girecek.

Filmin çekiminin yapıldığı Dolmabahçe'deki Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Kırca, önemli tiyatro sanatçılarıyla birlikte rol aldığı filmin çok güzel bir yapıt olacağını söyledi.

İDDİALI KOMEDİ

Kırca, filmin hikayesini 20 yıl önce kaleme aldığını ifade ederek, insanları güldürürken düşünmesini sağlayan bir film çektiklerini, güldürme konusunda da iddialı olduklarını kaydetti.

"Türk halkının ekmek, su kadar sanata ihtiyacı var. Filmde, ne kadar ekmek, ne kadar sanat var bunun arayışı da yer alıyor" diyen Kırca, sanata emeği geçen herkese saygı duyduklarını dile getirdi.

Kırca, "Son dönemde yapılan başarılı filmler bize örnek oldu. Genç arkadaşlarımızın filmleri bizi kamçıladı. Sanata emek veren herkesin önünde şapka çıkarırım" diye konuştu.

Filminde, argo kelimelerin yer almadığını, hikayenin belden aşağı esprilere ihtiyacı bulunmadığını söyleyen Kırca, argonun kullanıldığı filmleri de eleştirmek istemediğini vurguladı.

OYUNCULARIN HEPSİ TİYATROCU

Kırca, film oyuncularının arasında manken bulunmamasına ilişkin bir soru üzerine de, hikayenin tiyatrocuları biraraya getirdiğini, mankene ihtiyaç duymadıklarını söyledi.

Kırca, filmin maliyetiyle ilgili soruyu ise yanıtlamadı.

Oya Başar da, film konusu hakkında bilgi vererek, hikayede, hiçbir alanda başarılı olmayan 6 kişinin bir film çevirmesinin ele alındığınısöyledi.

İLK YÖNETMENLİK

Levent Kırca'nın ilk yönetmenlik denemesi olan "Son" adlı filmin, yapımcılığını da Oya Başar üstleniyor. Bütün rollerin tiyatrocular tarafından oynandığı filmde, Ali Sürmeli, Metin Serezli, Atacan Arseven, Şermin Hürmeriç, Sümer Tilmaç, Dursun Ali Sarıoğlu, Hakan Altıner'in yanı sıra İstanbul Şehir Tiyatroları, Ankara Devlet ve Şehir Tiyatroları'nın oyuncuları yer alıyor. Senaryosu Levent Kırca'nın danışmanlığında, "Olacak O Kadar" yazar ekibince yazılan filmin çekimlerine ise bu ay başlandı. Tamamı İstanbul'da çekilecek olan film, Kasım ayında sinema severlerle buluşacak.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.