HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Kutan: Gecikmiş

06.09.2001 00:00:00
Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Koray Aydın'ın Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'ndan istifasını, "Gecikmiş, ancak tasvip edilecek bir davranış" olarak nitelendirdi.

Kutan, partisinin Konya İl Teşkilatı'nda düzenlenen ilçe ve belde belediye başkanlarının Saadet Partisi'ne katılım töreninde, gazetecilerin Koray Aydın'ın istifasıyla ilgili değerlendirmesini sorması üzerine şunları söyledi:

"Ben, günlerden beri Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda yapılmakta olan tahkikatın selameti ve ahlaki bazı gerekler yönünden Sayın Aydın'ın Bakanlık'tan istifa etmesi gerektiğini söylemiştim. Dolayısıyla istifa etmiş olması, gayet tabii tasvip edilecek bir davranıştır. Ancak gecikmiş bir karardır. Gönül isterdi ki, kendisininMüsteşar Muavini, Yapı İşleri Genel Müdür Muavini gözaltına alındığı an istifa etseydi. Yine de yerinde bir karardır."

Kutan, bundan sonra Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'ndaki yolsuzlukiddialarının üzerine çok ciddi bir şekilde gidilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.